Świat sportów zimowych w żałobie. Nie żyje Mona-Liisa Nousiainen, znana lepiej pod panieńskim nazwiskiem Malvalehto. Utytułowana biegaczka narciarska zmarła 29 lipca w wieku 36 lat. O śmierci sportsmenki, która przez wiele sezonów rywalizowała m.in. z Justyną Kowalczyk, poinformował we wtorek rano fiński związek narciarski za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Życie jest takie niesprawiedliwe. Wczoraj straciliśmy wieloletnią członkinię naszej drużyny, Mona-Liisę Nousiainen, która zmarła na ciężką chorobę. Będzie nam brakować najbardziej pozytywnego i radosnego sportowca, przyjaciela i matki. Nasze największe kondolencje dla rodziny i przyjaciół - czytamy na profilu X-Country Ski Team Finland na Instagramie, gdzie zamieszczono także czarno-białe zdjęcie biegaczki.

Nie żyje Mona-Liisa Malvalehto

Mona-Liisa Nousiainen wiosną 2018 roku poinformowała o zakończeniu kariery sportowej ze względu na ciężką chorobę. Fińska biegaczka występowała w zawodach Pucharu Światu od 2002 roku. Na swoim koncie miała pięć medali mistrzostw świata juniorów. Co ciekawe, pierwszy z nich zdobyła w sztafecie w Szklarskiej Porębie w 2001 roku.

Justyna Kowalczyk udostępniła wpis informujący o śmierci koleżanki z Finlandii na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Zdjęcia Mona-Liisy Nousiainen znajdziecie w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Bjoern Einar Romoeren ujawnił, że ma raka. "Wygram tę walkę"