To już pewne: jesienią słuchacze Radia Zet nie usłyszą już na antenie Moniki Olejnik. To dosyć zaskakująca informacja, gdyż dziennikarka była związana ze stacją przez ostatnich 15 lat, prowadziła m.in. programy "Gość dnia" (od poniedziałku do piątku) oraz w weekendy "7 Dzień Tygodnia".

Naszym celem jest kultywowanie najwyższych standardów dziennikarstwa i zapewnienie słuchaczom atrakcyjnej, nietuzinkowej oferty programowej - powiedział portalowi wirtualnemedia.pl Jarosław Paszkowski, redaktor naczelny Radia ZET. - Chcemy wnieść nową energię i spojrzenie do formuły programów społeczno-politycznych, zachowując charakterystyczną dla stacji dociekliwość i neutralność w przedstawianiu kluczowych dla Polaków tematów. Mamy nadzieję, że zmiany te spełnią oczekiwania naszych aktualnych i przyszłych słuchaczy - podsumował.

Monikę Olejnik zastąpi Konrad Piasecki, do tej pory znany słuchaczom RMF FM. Ze stacją był związany przez 22 lata. Na jej antenie prowadził od poniedziałku do piątku poranne rozmowy z cyklu „Kontrwywiad RMF FM”. Co piątek jest natomiast gospodarzem „Piaskiem po oczach” w TVN24. 

To właśnie on poprowadzi teraz program "Gość Dnia" od poniedziałku do piątku. Choć zarząd zaproponował Monice Olejnik dalsze prowadzenie audycji "7 Dzień Tygodnia", dziennikarka nie przystała na tę propozycję. Tym samym po 15 latach rozstaje się ze stacją.

>> PRZECZYTAJ TAKŻE: Jarosław Kuźniar odszedł z Dzień Dobry TVN. Wiemy, kto dołączy do Anny Kalczyńskiej