Restaurację "Akademia" wraz ze sowimi wspólnikami Borys Szyc otworzył w 2013 roku. Wówczas aktor zadbał o bardzo dobry PR nowego miejsca na restauracyjnej mapie Warszawy. Nie dość, że o swojej inwestycji opowiadała w programach śniadaniowych, to jeszcze wziął udział w pięknej sesji zdjęciowej na łamach Gali.W promocji miejsca pomagała mu wtedy bardzo intensywnie jego ówczesna partnerka Zosia Ślotała oraz grono przyjaciół: Maryla Rodowicz, Kasia Figura, Szymon Majewski, Marcin Prokop, Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak, Joanna Sarapata, Sonia Bohosiewicz, Andrzej Pągowski I Lejb Fogelman.

Niektórzy z nich pojawili się ponownie na wczorajszym jubileuszu miejsca. Aż trudno uwierzyć, że popularna restauracja ma już 3,5 roku! Na jej urodzinach pojawili się m.in. Monika Olejnik z partnerem, Piotr Najsztub, Rafał Bryndal, Sławek Uniatowski, Dominika Zasiewska oraz Maryla Rodowicz z synem Jędrzejem.

Szyku po raz kolejny zadał sam Szyc. Gospodarz wieczoru ubrany w elegancki zestaw garniturowy świętował w towarzystwie swojej partnerki, Justyny Jager Nagłowskiej, która poza białą marynarką zwracała na siebie uwagę także szarą torebką od Sabriny Pilewicz.

ZOBACZ: BORYS SZYC I PRZYJACIELE Sens życia według...

Podczas imprezy zaproszeni goście mogli spróbować najlepszych przystawek z menu, a punktem kulminacyjnym był tort i toast wzniesiony na cześć popularnego aktora, jego wspólników i ich restauracji. Taki tum gwiazd na urodzinach knajpy nie dziwi. Pytanie tylko, czy poza takimi okolicznościami faktycznie bywają tam na obiadach i kolacjach.

W końcu ceny niektórych potraw z karty naprawdę potrafią zbić z nóg! Przykładowo, polędwica wołowa z plastrem foie gras i sosem sauternes potrafi kosztować nawet niecałe 130 zł. A może dla topowych gwiazd polskiego show-biznesu nie jest to wcale wygórowana cena?