Kolejne zmarszczki, przebarwienia i deformujący się owal twarzy spędzają ci sen z powiek? Czujesz i zauważasz, że nie podobasz się sobie tak, jak dawnej? To wszystko przez postępujący proces starzenia, który albo możesz zaakceptować, albo, z pomocą nowoczesnych rozwiązań, spowolnić. Z pomocą przychodzą zabiegi wykonywane w duchu medycyny regeneracyjnej, które w bezpieczny i mało inwazyjny sposób widocznie odejmują lat.

Medycyna regeneracyjna – na czym polega?

Medycyna regeneracyjna to gałąź medycyny estetycznej. Jej działanie bazuje na wykorzystaniu własnego potencjału organizmu do odnawiania się i odbudowy uszkodzonych tkanek. Wykorzystuje się w niej substancje naturalnie występujące w organizmie takie, jak osocze, komórki macierzyste, kwas hialuronowy czy kolagen, które służą do tego, by bezpiecznie i skutecznie odnowić i zregenerować skórę. Sięganie po nie gwarantuje m.in. naturalność efektów - zostaje przywrócone odpowiednie napięcie, następuje widoczna poprawa kolorytu i zagęszczenie struktury skóry bez efektu przerysowania. 

Zabiegi w duchu medycyny regeneracyjnej - na co się zdecydować? 

Z pewnością słyszałaś już o facemodelingu, czy kobido. To dwie najpopularniejsze metody masażu skóry wykonywane właśnie w duchu medycyny regeneracyjnej. Kobido jest często określany niechirurgicznym liftingiem twarzy. Pomaga m.in. zniwelować napięcia mięśniowe, a także stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Facemodeling działa natomiast w najgłębszych strukturach naszych tkanek i mięśni, co pozwala na uzyskanie widocznych efektów już po pierwszym zabiegu. Na sukces i skuteczność tej metody składa się szereg unikalnych technik takich, jak: mioplastyka, akupresura, kinesiotaping estetyczny oraz masaż interplastyczny (stosowany wewnątrz naszej twarzy).

Dzięki zastosowaniu tych innowacyjnych metod już podczas jednej sesji zabiegowej można osiągnąć długotrwały efekt biologicznego odmłodzenia naszej twarzy nawet o kilka lat. To jednak tylko część z tego, co może zaoferować nam nowa gałąź medycyny estetycznej. Warto również wiedzieć, że najlepsze efekty uzyskamy łącząc i stosując jednocześnie różne metody Slow Aging.

Gdzie wykonać zabiegi i skąd wiedzieć, które sprawdzą się u nas najlepiej?

Zabiegi Slow Aging w duchu medycyny regeneracyjnej

Slow Aging to obecnie topowa metoda radzenia sobie efektami z upływającego czasu, dostosowana do współczesnego pojmowania walki z oznakami starzenia. W jej duchu czas płynie i jego wpływu na nasz organizm nie da się zatrzymać, ale jeśli będziemy wykorzystywać potencjał drzemiący w naszym ciele, pewne procesy możemy spowolnić (slow down).

Według ekspertów najbardziej spektakularne efekty odmładzania pozwala osiągnąć połączenie zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej (np. intradermoterapia MESOESTETIC, czy zabiegi biostymulujące) z indywidualnie dobranymi manualnymi technikami (facemodeling, dermoplastyka, kobido, mioplastyka, osteoplastyka, masaż transbukalny oraz masaż psychosomatyczny). "Indywidualnie" to słowo-klucz, ponieważ każda i każdy z nas, zanim zdecyduje się na kurację, potrzebuje planu terapii opracowanego przez specjalistę. Wykwalifikowanych lekarzy i kosmetologów, którzy w profesjonalny sposób zaopiekują się nami i zadbają o satysfakcjonujące rezultaty, oferuje Instytut RegeneriS

Instytut RegeneriS, który w plebiscycie Gala Beauty Stars 2020 zajął pierwsze miejsce jako najlepszy gabinet medycyny estetycznej i kosmetologii, specjalizuje się właśnie w zabiegach typu Slow Aging - w ich łączeniu i stosowaniu w celu osiągnięcia efektu WOW. Specjaliści skupiają się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach pacjentek i pacjentów - dbają o to, by każdy mógł zachować zdrowie i młody wygląd na dłużej, poczuć się pewniej i piękniej. 

Instytut RegeneriS oferuje wiele unikalnych zabiegów opartych o najnowocześniejsze i najskuteczniejsze techniki masażu (facemodeling, dermoplastyka, kobido, masaż osteomiotyczny), a także pełen wachlarz cenionych w świecie zabiegów z wykorzystaniem substancji naturalnie występujących w organizmie. To m.in. mezoterapia  igłowa, intradermoterapia spersonalizowana, zabiegi bio– i neuro- stymulujące skórę. Ich synergiczne działanie może czynić cuda!