Finał MŚ Rosja 2018 za nami. Bez wątpienia dzisiejszy mecz, w którym o puchar UEFA walczyła Francja i Chorwacja, był wydarzeniem roku. Wielki finał MŚ na moskiewskich Łużnikach Francja - Chorwacja oglądało na całym świecie kilka miliardów ludzi. W Polsce także. Transmisja finału była dostępna w TV, Internecie i aplikacjach mobilnych.

Finał MŚ w piłce nożnej Rosja 2018 rozpoczął się w niedzielę, 15 lipca, o godz. 17.00. Przed niedzielnym finałem wszyscy zadawali sobie jedno pytanie: czy Chorwatom starczy jeszcze sił, by pokonać Francję, która jest faworytem tego meczu? Podopieczni Zlatko Dalicia mają „w nogach” trzy dogrywki, czyli w sumie jeden cały mecz więcej od Francuzów, którzy do finału weszli wygrywając wszystkie mecze w regulaminowym czasie gry. Do tego dochodzi fakt, że Francuzi mieli po półfinałach jeden dzień więcej na regenerację sił. W to, że Chorwacja da z siebie na Łużnikach wszystko, nie wątpi nikt. Tylko czy udało im się pokonać faworyzowaną Francję?

Mundial 2018 Finał: mecz Francja - Chorwacja - WYNIK

Jak rozstrzygnie się finał tegorocznego Mundialu? Kto zostanie mistrzem świata w piłce nożnej UEFA 2018? Wynik poznamy już dziś, w niedzielę, 15 lipca 2018 ok. godziny 19.00. Pierwszy gol padł w 18. minucie. Samobójczą bramkę dla Francji strzelił Chorwat Mario Mandžukić. W 28. minucie po golu Ivana Perišića Chorwacja wyrównała na 1:1. W 38. minucie  Antoine Griezmann strzelił gola z rzutu karnego i zmienił wynik meczu Francja - Chorwacja na 2:1. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy finału Mundialu 2018. W drugiej połowie trwa dominacja francuskiej drużyny. Po golach Paula Pogby w 59. minucie i Kyliana Mbappe w 65. minucie Francja wygrywała z Chorwacją już 4:1. Mario Mandžukić w 69. strzelił gola i zmienił wynik na 4:2. Taki wynik utrzymał się do końca meczu. Francja Mistrzem Świata w Piłce Nożnej 2018!

Mundial 2018 Finał: gdzie oglądać mecz Francja – Chorwacja?

Mecz Francja - Chorwacja pokaże TVP1 (początek studia - godz. 16.00) i TVP Sport (początek studia - godz. 15.05). Starcie o pierwsze miejsce na rosyjskich mistrzostwach światach komentują Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak. Transmisja spotkania Francja - Chorwacja także w Internecie sport.tvp.pl.