Mecz Polska – Senegal trawa w Moskwie na stadionie Spartaka. Obie drużyny, które spotkały się w grupie eliminacyjnej H,  jeszcze nigdy nie zagrały ze sobą oficjalnego spotkania, tak więc wtorkowe starcie jest pierwszą okazją do takiego pojedynku. Jaki będzie wynik meczu? Kto strzeli kluczowe gole? Kto wygra? Polska czy Senegal? Czy Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny, Łukasz Piszczek, Kamil Grosicki, Kamil Glik, Słamowir Peszko, Grzegorz Krychowiak, Maciej Rybus i Thiago Cionek znowu zachwycą formą? Relacjonujemy mecz Polska - Senegal PONIŻEJ.

Mecz Polska - Senegal: gdzie i o której oglądać?

Mecz Polska - Senegal jest transmitowany przez TVP Sport oraz TVP 1. Transmisja dostępna jest także na stronie sport.tvp.pl. Reprezentacja Polski gra na stadionie Spartaka w Moskwie o godzinie 17.00 czasu polskiego. Kolejne mecze Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią i Japonią. Zanim jednak się to stanie, cała Polska czeka na pozytywny wyniki starcia z Senegalem! O tym, czy Polska wygrała, dowiemy się ostatecznie przed godziną 19:00.

Mecz Polska – Senegal: statystyki

Mecz Polska – Senegal to wydarzenie, na które czekają wszyscy Polacy. I Senegalczycy. Na korzyść polskiej drużyny przemawia fakt, że afrykańskie drużyny do tej pory przegrały wszystkie mecze na turnieju w Rosji. Co ciekawe, najłatwiej strzelić im gola po stałym fragmencie gry. To dobre wskazówki dla reprezentacji Polski. Zespoły z "Czarnego Lądu" do tej pory zawodziły. Na rosyjskich boiskach zaprezentowały się zespoły Tunezji, Maroko, Egiptu oraz Nigerii. Wszystkie do tej pory przegrały z rywalami. Należy pamiętać jednak, że afrykańskie drużyny potrafią być bardzo zdeterminowane, a tym samym niebezpieczne.

Mecz Polska – Senegal: skład

Kto z Polski zostanie powołany na meczu z Senegalem podczas pierwszego meczu eliminacyjnego w ramach Mundialu 2018? To pytanie zadawali sobie wszyscy fani Biało-Czerwonych. Długo spekulowano na temat tego, kogo polski selekcjoner Adam Nawałka wystawi na mecz z Senegalem. Kto stanie na bramce w Reprezentacji Polski? Czy kontuzjowany Kamil Glik zagra z Senegalem? Według niektórych mediów, przypuszczalny skład polskiej drużyny na meczu Polska - Senegal będzie wyglądał następująco:

Szczęsny - Piszczek, Cionek, Pazdan, Rybus - Błaszczykowski, Krychowiak, Zieliński, Grosicki - Milik (Góralski) – Lewandowski

Mecz Polska – Senegal: wynik meczu po 1. połowie

W 12. minucie sędzie dyktuje żółtą kartkę dla Grzegorza Krychowiaka. W 37 minucie 1. połowy meczu pada pierwsza bramka. Niestety, jest to gol dla Senegalu. Co jednak najbardziej smutne to fakt, że jest to "samobójczy" gol Thiago Cionka. Aż do końca spotkania wynik meczu to 1:0 dla Senegalu!

Mecz Polska – Senegal: wynik meczu po 2. połowie

W 58. minucie meczu Wojciech Szczęsny opuszcza bramkę, szansę wykorzystuje Senegal! Niang strzela - 2:0 dla Senegalu! W 86. minucie udaje nam się jednak strzelić bramkę kontaktową. Strzela ją Grzegorz Krychowiaka! Wynik już do końca meczu to 2:1 dla Senegalu! 

Mecz Polska – Senegal: ostateczny wynik meczu:

Polska 1 - 2 Senegal

Ostateczny wynik meczu Polska – Senegal poznaliśmy tuż po zakończeniu spotkania. Tym razem niestety nie udało się wygrać Polsce. Senegal pokonał nas bowiem 2:1. Myślicie, że w kolejnym starciu będziemy lepsi? Trzymamy za to mocno kciuki!