Muniek Staszczyk w połowie października wydał swój trzeci solowy album o nazwie "Syn miasta". Byłemu liderowi zespołu T.Love w pracach nad płytą towarzyszyli tacy znamienici artyści, jak Wojciech Waglewski, Błażej Król, Kasia Piszek oraz... Dawid Podsiadło. Autor hitów "Małomiasteczkowy", "Nie ma fal" i "Trofea" skomponował dla Muńka kilka utworów, ale jeden spodobał mu się tak bardzo, że ten od razu postanowił napisać do niego tekst.

To była jesień 2018 r. Pogoda była jakaś taka smutna. Siedziałem na kanapie, coś mnie gryzło. W dodatku jakoś męczyła mnie ta po-PiS-owska histeria, te marsze, które zalały Polskę - wspomina w nowym wywiadzie dla tygodnika "Newsweek".

Tak właśnie powstał zaangażowany politycznie singiel "Pola". Co ciekawe, w wywiadach towarzyszących promocji swojej nowej płyty Staszczyk nie ukrywa, że początkowo miał wobec Dawida pewne uprzedzenia.

Muniek Staszczyk o Dawidzie Podsiadło

- Nieufnie do niego podchodziłem. Myślałem: skoro facet jest z telewizyjnego talent show, to nie może być inteligentny. Myliłem się. Napiliśmy się, pogadaliśmy, okazało się, że podobnych kapel słuchamy. On mi mówi, że do T.Love ma szacunek, bo jako małolat nas słuchał. Ja na to, żeby nie kokietował starucha, ale jak zaśpiewał swoją wersję piosenki "Bóg", to wbiło mnie w ziemię - opowiada Muniek w wywiadzie dla "Newsweeka".

Przypomnijmy, że utwór Muńka Staszczyka pt. "Pola", którego współautorem jest Dawid Podsiadło, można było niedawno usłyszeć w 12. edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" w wykonaniu Adama Strycharczuka. Uczestnik show otrzymał za swoją metamorfozę aż 52 punkty, dzięki czemu wygrał 8. odcinek i przekazał swój czek na 10 tysięcy złotych dla podopiecznej fundacji Zdążyć z Pomocą, Lence Szczepańskiej, która cierpi na zespół kociego krzyku.

SPRAWDŹ TEŻ: Jeremi Sikorski jako Dawid Podsiadło w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo 12" [WIDEO, FOTO]