Pogrzeb zmarłego 5 kwietnia Krzysztofa Krawczyka odbędzie się w najbliższą sobotę. Szczegóły organizacji uroczystości są sukcesywnie podawane do wiadomości publicznej. Pomimo ograniczeń związanych z pandemią, ceremonia będzie miała charakter państwowy. Telewizja Polska wyemituje nawet transmisję z ostatniego pożegnania wybitnego muzyka. Teraz okazało się natomiast, że na prośbę rodziny zmarłego, na uroczystości pojawi się gość specjalny - znany aktor, który przed laty współpracował z wokalistą. Panowie nagrali razem utwór "Z kobietami to różnie bywało".

Gość specjalny na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

10 kwietnia 2021 o godzinie 12:00 w Bazylice Archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi odbędzie się pogrzeb Krzysztofa KrawczykaPochówek będzie miał natomiast miejsce na cmentarzu w Grotnikach - wsi, w której przez lata mieszkał artysta- powiadomił w środę ojciec Bernard Briks, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach. 

I choć ze względu na obostrzenia epidemiczne lista gości została skrócona do minimum, specjalne zaproszenie od rodziny Krzysztofa Krawczyka otrzymał Daniel Olbrychski. Aktor podczas uroczystości ma odczytać fragmenty Pisma Świętego.

Dlaczego akurat Olbrychski? Panowie przez lata przyjaźnili się, a w 2009 roku nagrali nawet wspólny utwór. Piosenka "Z kobietami to różnie bywało", do której stworzono również teledysk, znalazła się na płycie "Duety". 

W programie "Dzień dobry TVN" Daniel Olbrychski w pięknych słowach pożegnał Krzysztofa Krawczyka:

To dusza człowiek. Jakby go wspominać to kojarzy się z takim dobrym, naiwnym dzieckiem. W dobrym tego słowa znaczeniu. Dobroć, otwartość, była dla niego czymś naturalnym, jak oddychanie. Takie duże, wspaniałe, dobre dziecko, na dodatek piekielnie zdolne - mówił aktor. 

ZOBACZ TAKŻE: Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka: wiadomo, co rodzina włoży mu do trumny. Taka była jego ostatnia wola