W czwartek 7 stycznia 2021 ogłoszono, kim jest najbogatszy człowiek na świecie. Okazuje się, że dotychczasowego lidera w tej kwestii zdetronizował genialny założyciel SpaceX i Tesli.

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata

Amerykański przedsiębiorca, genialny umysł, pionier. Elon Musk został właśnie oficjalnie najbogatszym człowiekiem na Ziemi. Jego majątek szacuje się na 185 miliardów dolarów. Jeszcze na początku ubiegłego roku Musk mógł pochwalić się kwotą w wysokości "zaledwie" 27 miliardów, jednak akcje Tesli wzrosły na tyle, że Elon mógł w tym rankingu prześcignąć Jeffa Bezosa - założyciela Amazona.

Musk skomentował już swój sukces na Twitterze:

Jak dziwnie. Cóż, wracam do pracy - napisał.

Tuż za Elonem Muskiem i Jeffem Bezosem znalazł się Bill Gates, który jest w posiadaniu majątku szacowanego na 132 miliardy. Oznacza to, że tylko w 2020 roku Elon Musk zarobił więcej niż ma Bill Gates.

Elon Musk - kariera, rodzina, kontrowersje

49-letni ekscentryk to jedna z najbardziej fascynujących postaci Doliny Krzemowej. W maju urodził mu się siódmy syn, który jest owocem jego związku z Grimes. Marzący o wysłaniu ludzi na Marsa multimiliarder jest też postrzegany jako gwiazda świata show-biznesu. Jego mama, Maye Musk, przez lata była modelką.

Dwa lata temu wyekspediował w stronę Marsa swój samochód Tesla a 30 maja 2020 roku w jego Falconie 9 poleciało na stację kosmiczną dwóch astronautów. Człon rakiety wrócił na Ziemię i wylądował na małej platformie na Atlantyku.

Elon urodził się w Pretorii w RPA. Jako dziecko doświadczył przemocy domowej, zaś wśród rówieśników nie był najbardziej lubiany. Jego geniusz zaczął przejawiać się już w wieku 10 lat, kiedy to nauczył się programowania. Jeszcze przed 30-tką zarobił pierwsze... 200 milionów dolarów.