Lista najlepiej ubranych osobowości według miesięcznika Vanity Fair publikowana jest co roku już od... 75 lat! O tym, kto znajdzie się w tym zaszczytnym gronie, decyduje grono ponad 2 tys. osób. Zawsze są to specjaliści związani z branżą mody: dziennikarze, styliści, projektanci oraz laureaci poprzednich edycji. Ranking co roku odbija się wyjątkowo szerokim echem w mediach. Nic zatem dziwnego, że znalezienie się na powyższej liście traktowane jest jako ogromny prestiż.

Wśród nazwisk wyróżnionych w tegorocznym rankingu Vanity Fair pojawili się nie tylko znani aktorzy, muzycy, modelki i osobowości z branży fashion. Magazyn poświęcił swoją uwagę także politykom, biznesmenom oraz członkom europejskich rodzin królewskich. Specjalne wyróżnienie trafiło do Królowej Elżbiety II. I nie ma się w sumie czemu dziwić. Monarchini zsiada na brytyjskich tronie od 64 lat i od samego początku swojego panowania uznawana jest za przykład ponadczasowej klasy i elegancji. W "Galerii Chwały" znalazła się w tym roku także Kate Middleton, która ma na swoim koncie już trzykrotną obecność w rankingu.

ZOBACZ:Księżna Kate w płaszczu sprzed 5 lat. W których stylizacjach już ją widzieliśmy?

Kto jeszcze zachwycił jurorów zVanity Fair?

Tym razem na liście najlepiej ubranych kobiet zabrakło nazwisk znanych szerzej poza USA. Znalazły się na niej za to m.in. Eugenie Niarchos - projektantka biżuterii, tancerka baletowa z Paryża Aurélie Dupont i Maxima – piękna królowa Holandii z polskimi korzeniami.

Nas jak zwykle najbardziej zaciekawiła lista "Hollywood". Co niepokojące, ta była w tym roku znacznie krótsza niż w zeszłorocznych zestawieniach. Trafiły na nią mocno wyselekcjonowane gwiazdy, min. Tilda Swinton, Fan Bing Bing, która co roku zachwyca na festiwalu w Cannes, oraz jedyna w swoim rodzaju Helen Mirren.

ZOBACZ: Helen Mirren kończy 71 lat i wciąż jest sexy. To jej sposób na młody wygląd

Kroku dotrzymują im m.in. brytyjska pisarka Zadie Smith, David Beckham, książę Harry, duńska księżniczka Maria oraz nagrodzony Oscarem aktor Eddie Redmayne. Na liście nie zabrakło także polityków, min. premiera Kanady Justina Trudeau czy Joe Biden’a - wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Listę zamyka, i to chyba nikogo nie zaskoczy, współczesna ikona mody, czyli Lady Gaga.

Zgadzacie się takim wyborem jurorów Vanity Fair? Kogo Wam zabrakło w tegorocznym zestawieniu?