Aktualna sytuacja w kraju, czyli wzrost zakażeń wirusem powodującym chorobę COVID-19, sprawia, że miliony Polaków całymi dniami przebywają w swoich domach. To jednak wcale nie musi być ani nudny, ani tym bardziej zmarnowany czas. Okres walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce na pewno warto spędzić z kulturą, a zwłaszcza z nieco zapominaną przez wiele osób na co dzień książką.

W twojej domowej biblioteczce brak nowych pozycji lub po prostu nie masz pomysłu, po jaką książkę sięgnąć? Specjalnie z myślą o tych, którzy szukają książkowych inspiracji, sprawdziliśmy co czytają popularni polscy artyści i osobowości medialne. Dobra wiadomość jest taka, że ulubione książki Małgorzaty Rozenek-Majdan, Magdy Gessler, Kasi Tusk, Beaty Tadli i wielu innych gwiazd możesz nadal bez problemu zamówić przez internet z różnymi opcjami dostawy.

Książki, które czytają polskie gwiazdy

Magda Gessler część swojego życia spędziła w Hiszpanii, dlatego nie dziwi fakt, że lubi wracać do dzieł autorów, tworzących w tym języku. Jednym z nich jest wybitny powieściopisarz Gabriel García Márquez.

Igor Herbut podzielił się kiedyś ze swoimi fanami informacją, że bardzo przypadła mu do gustu głośna powieść "Król" Szczepana Twardocha".

Kasia Tusk polecała na swoim profilu na Instagramie powieść "Przed końcem zimy" o przechodzącym kryzys małżeństwie.

Małgorzata Rozenek zdradziła, że książką jej życia jest powieść psychologiczna "Anna Karenina" Lwa Tołstoja. Co ciekawe, jest to również ulubiona książka innej znanej gwiazdy telewizji - Marty Manowskiej. Prowadząca "Projekt Lady" zaczytywała się również w książce swojego menedżera, czyli "Wiem, jak wygląda piekło. Alina Dąbrowska w rozmowie z Wiktorem Krajewski" o ocalałej z Auschwitz. Inna pozycja, w której zaczytywała się żona Radosława Majdana to "Pani Wymagalik" znanej dziennikarki Małgorzaty Domagalik. Tę pozycję polecała również aktorka Katarzyna Zielińska.

Z kolei Maciej Musiał zachwalał parę lat temu powieść fantasy "Młody świat" Chrisa Weitza, czyli współautora scenariusza kinowego hitu "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie".

Dziennikarka i prezenterka Beata Tadla zdradziła, że ogromne wrażenie zrobiła na niej bestsellerowa książka autorstwa Michelle Obamy "Becoming".

Agnieszka Dygant to kolejna gwiazda, która poleca polską literaturę, a konkretnie powieść "Nieodgadniona" Remigiusza Mroza, doskonale znanego fanom kryminałów i sensacji. Ostatnie dni aktorka spędzała z książką "Testament" Margaret Atwood. - Czytaliście ? Mocne. Coś dla fanów "Opowieści podręcznej"  - napisała na Instagramie.

Tomasz Ciachorowski to aktor, który ma do polecenia naprawdę sporo pozycji. Podobnie jak wokaliście zespołu LemON, bardzo podobała mu się powieść "Król". Oprócz tego zachwala też m.in. "Biegunów" polskiej noblistki Olgi Tokarczuk, "Tamte dni tamte noce" Andre Acimana, na podstawie której powstał głośny film z Timothée Chalametem, zbiór reportaży "Nie ma" Mariusza Szczygła i jeden z największych sprzedażowych hitów 2017 roku, czyli powieść "Jak zawsze" Zygmunta Miłoszewskiego.

Jeśli z kolei szukasz ciekawej książki dla dziecka, to koniecznie zajrzyj do podróżniczych bestsellerów Neli Małej Reporterki.