Nanoplastia, czyli inaczej brazylijskie prostowanie włosów to trwały i bezpieczny zabieg, który jest już dostępny w Polsce. Do tej pory kobiety, które marzyły o prostych i zdrowych włosach, udawały się do salonu fryzjerskiego i decydowały się na prostowanie keratynowe. Niestety, używane do tej metody produkty mogą zawierać szkodliwe substancje, takie jak formaldehyd i jego pochodne. Alternatywną metodą dla keratyny jest zabieg nanoplastii, który wykorzystuje osiągnięcia w dziedzinie nanotechnologii. Największym plusem tej metody jest wykorzystanie preparatów zawierających wyłącznie naturalne składniki, dzięki czemu jest ona bezpieczna nawet dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Nanoplastia: na czym polega?

Czym jest nanoplastia? To zabieg, do którego używa się prostownicy nagrzanej do wysokiej temperatury, mającej na celu aktywację składników i umożliwienie wniknięcia ich cząsteczkom w głąb włosa. Do zabiegu używa się kosmetyków zawierających masło shea, olej arganowy, proteiny jedwabiu oraz kwasy: mlekowy i askorbinowy. Odżywiają one komórki włosa oraz wzmacniają mostki siarczkowe, czego skutkiem są zregenerowane, lśniące i proste włosy. O przybliżenie szczegółów tego zabiegu poprosiliśmy Piotra Sierpińskiego - stylistę fryzur z Poznania, laureata nagrody Gala Beauty Stars 2019 w kategorii Salony fryzjerskie: Najlepsze miejsce.

W pierwszej kolejności stylista sprawdza elastyczność włosów i ocenia ich kondycję - ilość preparatu prostującego dobiera do stanu oraz struktury włosa. Pożądane efekty są możliwe do uzyskania na każdym rodzaju włosów - od afro, po włosy kręcone i falowane aż do włosów prostych z tendencją do puszenia się. Pierwszym krokiem jest mycie włosów oraz ich wysuszenie. Następnie nałożony zostaje kosmetyk prostujący i pozostawiony na ok. 60-90 min. Po jego spłukaniu następuje prostowanie włosów. 

Podczas zabiegu nanoplastii włosy należy prostować kilkukrotnie, pasmo po paśmie, do uzyskania jedwabistej gładkości i lustrzanego połysku. Ostateczny rezultat uzyskuje się po końcowym wysuszeniu włosów - są one wtedy błyszczące, wygładzone i idealnie proste.

Nanoplastia: cena

Cena brazylijskiego prostowania włosów może różnić się rynkowo i zależy od salonu fryzjerskiego. W renomowanych miejscach zapłacicie za nią około 1000-2000 złotych.

Nanoplastia: efekty

Efekt nanoplastii utrzymuje się na włosach od 6 do 8 miesięcy.