Telewizja Polsat od lat pomaga najbardziej potrzebującym. I nadal zamierza kontynuować swoją misję. Tym razem jednak zajmie się finansami Polaków. Już od tego miesiąca w miejsce emitowanego od września 2013 roku programu "Nasz nowy dom" widzowie będą mogli śledzić poruszające losy tych, którzy z różnych powodów wpadli w spiralę długów. Przez meandry ludzkich historii przedstawionych w najnowszym programie Polsatu "Wolni od długów" przeprowadzi widzów aktorka Anna Guzik.

Nowy program "Wolni od długów" zastępuje "Nasz nowy dom"

Od lat Katarzyna Dowbor to dla Polaków synonim wielkiej szansy i nowego startu w życiu. Teraz jej miejsce zajmie aktorka Anna Guzik, którą oglądać będziemy w najnowszej produkcji Polsatu "Wolni od długów".

Program "Nasz nowy dom" uświadomił wielu z nas jak wiele jest wkoło biedy, cierpienia i jak zaskakujące bywają ludzkie losy. Te dwa programy łączy idea pomocy ludziom i mam wrażenie, że nasz program "Wolni od długów" jest naturalną konsekwencją programu Kasi - mówi Anna Guzik.

W naszej produkcji opowiadamy prawdziwe i momentami bardzo dramatyczne historie Polaków, którzy z różnych względów nie radzą sobie z finansami. Z nie swojej winy wpadli w spiralę długów. Są zrozpaczeni i nie widzą nadziei. Naszą rolą jest wyciągnięcie ich z kłopotów i pokazanie, jak mogą ustrzec się przed podobnymi problemami w przyszłości - dodaje aktorka.

Jak się okazuje, poziom wiedzy Polaków na temat finansów jest bardzo niski.

Polacy nie potrafią rozmawiać na temat pieniędzy - bo jak to się mówi: "damy i dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają" - zauważa Anna Guzik.

Prowadzącej "Wolni od długów" towarzyszyć będzie sztab ekspertów: społecznik Piotr Ikonowicz, finansista Fryderyk Karzełek oraz radczyni prawna Anna Bufnal, którzy pomogą bohaterom programu rozwiązać ich problemy. Ale nie tylko. Podzielą się także niezbędną dawką wiedzy z zakresu finansów, wskażą, co należy zmienić w swoim dotychczasowym zachowaniu, aby nie wpaść ponownie w spiralę długów.

"Wolni od długów" - kiedy i gdzie oglądać?

"Wolni od długów" od 27 maja, w każdy czwartek, o godz. 20:05 w Polsacie. Przedpremierowe odcinki nowego programu będzie można oglądać w serwisie IPLA. W pakiecie IPLA PREMIUM pierwszy przedpremierowy odcinek zostanie udostępniony w czwartek, 20 maja. Kolejne historie bohaterów pierwszego sezonu "Wolni od długów" widzowie będą mogli śledzić przedpremierowo w IPLI w każdy czwartek, z tygodniowym wyprzedzeniem. Pozycja pojawi się w IPLI również bezpłatnie, tuż po emisji na antenie Polsatu.

ZOBACZ TEŻ: Dorota Szelągowska o rywalizacji z Katarzyną Dowbor. Jej słowa mogą zaskoczyć