Natalia Kukulska we wzruszającym wpisie upamiętniła kolejną smutną rocznicę śmierci Anny Jantar. Kultowa za czasów PRL piosenkarka zmarła dokładnie 38 lat temu. To wtedy, 14 marca 1980 roku, w pobliżu lotniska Okęcie rozbił się samolot Ił-62 Kopernik. Zginęło wówczas 87 osób. Na pokładzie była wówczas także mama malutkiej wówczas Natalii Kukulskiej - Anna Jantar.

Anna Jantar - jak i kiedy zginęła?

Feralnego dnia, 14 marca 1980 roku samolot Ił-62 Kopernik był już gotowy do lądowania na lotnisku w Warszawie. Pilot poinformował jednak o problemach z podwoziem, po czym samolot ponownie wzbił się w powietrze. Doszło do awarii silników, kadłub został przebiły, samolot zaczął spadać, uderzył w ziemię po 26 sekundach bezwładnego opadania. Za przyczynę katastrofy uznano „wady technologiczne i materiałowe”.

ZOBACZ: NATALIA KUKULSKA błagała mamę, aby nie wsiadała do samolotu do USA! „Mamusiu nie jedź! Nie jedź!”

Natalia Kukulska wspomina Annę Jantar

Tragedię, w której zginęła Anna Jantar, pamiętają jej fani, którzy po dziś dzień uważają, że śmierć pisankarki była największa stratą dla muzyki rozrywkowej tamtych czasów. Co rok swoją zmarłą mamę wspomina też Natalia Kukulska, która  w tym roku wkleiła zdjęcie swojej mamy sprzed lat opatrując je niezwykle wzruszającym opisem. Co dokładnie pod nim napisała?

#onaprzyszłaprostozchmur #słońcajakbymniejdziśwmieście #niebojkabytużprzeddeszczem #38latświecizinnejperspektywy #aleciąglejest #mama

Wspominkowe słowa Natalii Kukulskiej to cytat z piosenki „Słońca jakby mniej”, którą grupa Budka Suflera nagrała tuż po tragicznej śmierci Anna Jantar, a którą śpiewali wówczas jej zrozpaczeni fani.

Fani wspominają Annę Jantar

Na Instagramie Natalii Kukulskiej żal z powodu tragicznej śmierci zaczęli wyrażać także fanie oku wokalistek. My również przyłączamy się do tych słów żalu i współczucia…