Natalia Siwiec w błyskawicznym tempie podbiła polskie oraz zagraniczne media. Gdy pojawiła się na trybunach warszawskiego Stadionu Narodowego w seksownej koszulce z dużym dekoltem, została okrzyknięta Miss Euro i od tej pory nie znika z pierwszych stron gazet, portali internetowych oraz telewizji śniadaniowych. Można śmiało powiedzieć, że Natalia jest fenomenem polskiego show-biznesu, dlatego nic dziwnego, że tygodnik "Newsweek" pokusił się o analizę jej sukcesu.

Według Piotra Ostracha, doradcy medialnego, Natalia wpasowała się w dobry moment i była wystarczająco wyrazista, żeby osiągnąć sławę. - Masy ciągle potrzebują nowego bohatera. Doda się uspokoiła, Górniak nie ma pomysłu na promocję, Grycanki już się znudziły. Popkultura nie wymaga megainteligentnych osób, ale wyrazistych. Najważniejsze, że masy to podchwyciły: chcą komentować, dawać „lajki”. - powiedział Ostrach w rozmowie z "Newsweekiem".

Poza tym zdaniem doradcy medialnego, Natalia ma dobry sposób na media - dozuje informacje o sobie, podsyca ciekawość i zainteresowanie swoją osobą. Co jakiś czas zdradza kolejne tajemnice ze swojego życia. Najpierw celebrytka wyjawiła, że straciła dziewictwo w młodym wieku, potem opowiedziała o operacjach plastycznych lub podkreśliła, że uwielbia się rozbierać. Następnie opowiedziała o swoim ślubie w Las Vegas. - Bardzo mądrze zawiązała bliskie kontakty z kilkoma redakcjami. Musi cały czas pilnować narracji, historii pojawiających się o niej. Na razie ta narracja jest uboga: pokazuje siebie, męża. Jak będzie mądra, zacznie śpiewać, tańczyć, może otworzy salon urody - powiedział Piotr Ostrach w "Newsweeku".

Kto wie, być może Natalia faktycznie będzie chciała wykorzystać swoje "5 minut" jak najlepiej i niebawem zobaczymy ją w jednym z programów rozrywkowych. Niedawno portal Plotek.pl informował, że celebrytka wzięła udział w castingu na jurora do show TVP 2 "Bitwa na głosy". Wiadomo już, że z przesłuchania nic nie wyszło i producenci nie wybrali Natalii. Jednak niewykluczone, że Miss Euro będzie próbować dalej i być może zasiądzie w jury innego show? Zapewne niedługo się o tym przekonamy.