Natalie Imbruglia urodziła się w Sydney, jako druga z czterech córek Maxene i Elliota Imbrugliów. Jej matka ma angielskiego i irlandzkie korzenie, a ojciec – włoskie, stąd egzotycznie brzmiące nazwisko gwiazdy. Imbruglia od najmłodszych lat wykazywała zainteresowanie kulturą i sztuką, uczęszczała na balet oraz tańce góralskie.  Jako nastolatka wzięła udział w wielkich kampaniach reklamowych  tak popularnych marek, jak Coca-Cola. Od 16. roku życia występowała też w operze mydlanej „Sąsiedzi”, w której wcześniej karierę rozpoczęła Kylie Minogue! Dzisiaj obie gwiazdy są serdecznymi przyjaciółkami i co roku spędzają razem wakacje. Po dwóch latach występowania w australijskiej produkcji, Natalie Imbruglia wyprowadziła się do Londynu. Tam poznała swoją pierwszą menedżerkę – Annę Barret, która umożliwiła jej nagranie 4 piosenek w profesjonalnym studiu.

W ten sposób, Natalie dołączyła do wytwórni płytowej RCA Records i wydała pierwszy singiel „Torn”.

Mimo że utwór był coverem rockowego zespołu Ednaswap, to wersja dzisiejszej jubilatki stała się stał się numerem 1 na świecie, bojąc liczne rekordy. Kariera muzyczna Imbruglii nabrała rozpędu!

W 1998 roku otrzymała statuetkę MTV Award w kategorii „Najlepszy Nowy Artysta 1998” Dodatkowo aż trzykrotnie była nominowana do nagrody Grammy. Jej debiutancka płyta „Left of the Middle” sprzedała się w nakładzie ponad 7 milionów egzemplarzy, zdobywając  w wielu krajach status platynowej płyty.  Niestety, kolejne trzy albumy sprzedawały się coraz gorzej. Ostatnia, wydana w 2009 roku, płyta „Come to Live” tak źle poradziła sobie na australijskiej liście przebojów, że wytwórnia Imbruglii zrezygnowała z wydania płyty w Europie!

W 2003 roku gwiazda wyszła za mąż za Daniela Johnsa – wokalistę grupy Silverchair. Ich związek trwał jednak zaledwie 5 lat. 4 stycznia 2008 roku artystka poinformowała media o rozwodzie…

Natalie Imbruglia coraz chętniej gra za to w filmach. Dwukrotnie była jurorką australijskiej wersji „X Factor” w 2010 roku. Chętnie angażuje się w różne kampanie społeczne, m.in. dla „Amnesty International”.

Natalie z okazji 40. Urodzin Redakcja Gala.pl składa najserdeczniejsze życzenia w dniu jej święta, a Wam przypominamy jej słynny przebój „Torn”:

Chcielibyście jeszcze usłyszeć jakiś nowy materiał wokalistki? Imbruglia podobno intensywnie pracuje nad kolejną płytą. Miejmy nadzieję, że niedługo przedstawi efekty swojej pracy.