Mówi się, że za rolę w filmie "Jackie" Natalie Portman (35) ma szansę na drugiego Oscara. Co prawda nie otrzymała Złotego Globu, ale laureaci obu nagród nie zawsze się pokrywają. A mówi się, że dla roli Jackie Kennedy Portman dała z siebie wszystko. Nie tylko fizycznie bardzo upodobniła się do Pierwszej Damy USA, ale oddała jej też dużo własnych emocji.

O tym, jak powstawała "Jackie", Natalie Portman oraz reżyser filmu, Pablo Larraín, opowiadają w wyjątkowym materiale wideo:

Film "Jackie" obejmuje wydarzenia, jakie stały się udziałem Jackie Kennedy tuż po zabójstwie jej męża, Johna F. Kennedy'ego, w listopadzie 1963 roku. Przypomnijmy, że gdy padły strzały, para prezydencka była z wizytą w Dallas. Do prezydenta USA strzelono, gdy razem z żoną przejeżdżał otwartym samochodem typu Lincoln. John Kennedy otrzymał dwa strzały, w szyję i głowę. Drugi strzał okazał się śmiertelny. Jackie siedziała w samochodzie tuż obok Johna.

Jackie wciąż musiała stwarzać pozory - mówi o swojej bohaterce Natalie Portman. - Będziecie odbierać Jakie nie jako ikonę i symbol, lecz prawdziwą osobę.

Zobaczcie także, jak wygląda Natalie Portman jako Jackie Kennedy>>

Myślicie, że Portman otrzyma nominację do Oscara?