Co wpływa na zmianę stanu skóry?

Podobne pytanie zadali sobie naukowcy. Prace prowadzone w laboratorium dowiodły, że istnieją substancje, które mogą znacznie korygować oznaki starzenia hormonalnego. Wyniki badań pokazały też, że rytm dobowy komórek ludzkich synchronizowany jest przez tak zwane geny zegarowe, na które wpływają hormony, takie jak estrogeny. 

Coraz bardziej obniżający się poziom estrogenów u kobiet w okresie menopauzy wpływa na regulacje genów zegarowych, zaburza rytm dobowy i synchronizację komórek skóry, co znacząco przyspiesza proces jej starzenia. Unikalne biopeptydy Dzień i Noc są w stanie przywrócić komórkom skóry ich odpowiednie funkcje w dzień i w nocy poprzez ponowną synchronizację rytmu dobowego skóry – objaśnia ekspert marki Lierac Katarzyna Stolarska.

Okazuje się więc, że procesy te można spowolnić dzięki kosmetykom z biopeptydami. Każda z nas może cieszyć się odżywioną, nawilżoną skórą i promiennym wyglądem – to nie tylko doda nam pewności siebie, lecz także poprawi ogólne samopoczucie. Właśnie po to, aby wesprzeć kobiety w okresie menopauzy, w laboratoriach Lierac powstał innowacyjny duet nowej generacji kosmetyków Lierac Arkéskin: krem na dzień i emulsja na noc, które bazują na biopeptydach Dzień i Noc.

Podwójna pielęgnacja – w dzień i w nocy

W pierwszej części doby najważniejsza dla cery jest ochrona przed przesuszeniem i szkodliwym działaniem wolnych rodników. Kosmetyki, które zapewnią nam tę ochronę, tak jak Lierac Arkéskin krem przywracający komfort i równowagę z biopeptydem Dzień, są kluczowe w codziennej pielęgnacji. Krem dodatkowo zawiera ekstrakt z kakaowca zapewniający ochronę przed stresem oksydacyjnym i niebieskim światłem. To szczególnie ważne, ponieważ większość z nas bywa wystawiona na działanie niebieskiego światła emitowanego przez telefony, komputery i monitory. Wpływa ono niekorzystnie na skórę, dlatego warto używać odpowiednich kosmetyków, które pomogą w jej ochronie oraz regeneracji.

Nasza skóra, tak jak i my, regeneruje się głównie w nocy. W okresie menopauzy jest jej szczególnie potrzebna pomoc podczas nocnej regeneracji. Lierac Arkéskin Noc zadba nie tylko o odnawianie się komórek skóry w nocy, lecz także przywróci jej naturalny rytm, elastyczność oraz gęstość. 

Działaj kompleksowo – od zewnątrz i do wewnątrz

Menopauza wpływa nie tylko na skórę twarzy, lecz także całego ciała. Pamiętaj o regularnej aktywności fizycznej, wybierz się na rower czy spacer, a w domu poświęć chwilę na pielęgnację. Wystarczy tylko odpowiedni balsam do ciała, np. Lierac Arkéskin, który pod wpływem ciepła skóry zmieni się w idealnie wchłaniający się delikatny krem do masażu. Regularne zabiegi z tego typu kosmetykiem pomogą przywrócić ciału jędrność i gęstość, które często tracimy podczas menopauzy. Oczywiście trzeba pamiętać również o nawilżeniu, bo skóra na ciele, tak jak na twarzy, w tym szczególnym okresie również narażona jest na nadmierne wysuszenie.

Menopauza oddziałuje również na samopoczucie i energię. Codzienną pielęgnację warto więc uzupełnić działaniami do wewnątrz. Przede wszystkim zadbajmy o to, abyśmy miały czas dla siebie, mogły się wyciszyć i uspokoić nie tylko wieczorem, lecz także w ciągu dnia. Pomocne mogą być relaksujące spacery czy uprawianie hobby, ważne, aby aktywności te były regularne. Skorzystaj również z odpowiednio dobranego suplementu diety, takiego jak kapsułki Arkéskin, zawierające aż 99,9% składników pochodzenia naturalnego, które nie tylko poprawią wygląd skóry, lecz także ogólne samopoczucie. Potwierdza to aż 9 na 10 kobiet, które zdecydowały się na wypróbowanie kosmetyków z linii Lierac Arkéskin – podkreślają, że czują się w swoim ciele i skórze lepiej, a 8 na 10 z nich uważa, że lepiej przechodzi menopauzę.* 

*Test użycia pod kontrolą ginekologiczną na 54 ochotniczkach przez 3 miesiące – pełna kuracja produktami Arkéskin na dzień, noc, do ciała – % satysfakcji