Nela Mała Reporterka ustanowiła literacki rekord w ilości i szybkości zdobytych Bestsellerów Empiku. 13 lutego br. odbyła się po raz dziewiętnasty uroczysta gala wręczenia nagród Bestsellery Empiku. W kategorii „literatura dla dzieci” po raz czwarty nagrodę zdobyła Nela Mała Reporterka, tym razem za książkę „Nela na wyspie rajskich ptaków”. 13-latka statuetkę otrzymała czwarty rok z rzędu. Nela Mała Reporterka nie zdołała jednak odebrać nagrody osobiście. Powód? Przebywa właśnie na Antarktydzie (!), gdzie będzie nurkować w zimnych wodach i nagrywać filmy.

Nela Mała Reporterka z nagrodą Bestsellerów Empiku 2019

" - To opowieść o mojej wyprawie na Papuę Nową Gwineę, gdzie szukam w dżungli rajskich ptaków, niebezpiecznego kazuara (nazywanego współczesnym dinozaurem), czy kangurów nadrzewnych, a pod wodą nurkuję z rekinami i badam wraki japońskich samolotów z czasów drugiej wojny światowej. Ta nagroda to bardzo duże wyróżnienie, bo jest przyznawana przez czytelników.  Bardzo się cieszę, bo to już mój czwarty Bestseller, czwarty rok z rzędu. Ale też bardzo żałuję, że nie mogłam być na gali wręczenia nagród i odebrać go osobiście i móc podziękować wszystkim dzieciom oraz rodzicom, którzy czytają moje książki. Ale mam usprawiedliwienie - w czasie, gdy odbywała się gala dopływałam właśnie  na Antarktydę, gdzie będę też nurkować i nagrywać filmy. Szykowałam się do tej wyprawy i szkoliłam z nurkowania w zimnych wodach bardzo długo. Mam nadzieję, że moja przygoda na Antarktydzie również spodoba się dzieciom!" - mówi Nela o swojej dziesiątej książce.

Dotychczas nakładem wydawnictwa Burda Publishing Polska ukazało się dwanaście książek Neli: 10 Niesamowitych przygód Neli, Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane, Nela i tajemnice świata, Nela na tropie przygód, Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany, Nela na kole podbiegunowym, Nela i skarby Karaibów, Nela i tajemnice oceanów, Nela i polarne zwierzęta, Nela na wyspie rajskich ptaków, Nela i sekrety dalekich lądów, Nela i wyprawa do serca dżungli. 

SPRAWDŹ TEŻ: NELA MAŁA REPORTERKA Kim jest autorka najpopularniejszych książek dla dzieci?