Nespresso Masterclass z Aleksandrą i Michałem Żebrowskimi poświęcone było dwóm kawom z kolekcji Barista Creations oraz Ispirazione Italiana. Barista Creations to kawy dedykowane rozwiązaniom mlecznym – starannie wyselekcjonowane ziarna oraz sposób ich wypalenia pozwalają na uzyskanie wyjątkowych, aromatycznych kompozycji z mlekiem. Natomiast kawy z kolekcji Ispiraziona Italiana powstały w wyniku inspiracji Nespresso wielkimi włoskimi miastami i charakterystycznymi dla nich metodami wypalania kawy. 

Barista Scuro, ulubiona kawa wielu klientów Nespresso, to mieszanka dwóch oddzielnie wypalanych Arabik z Kolumbii i Etiopii. Dzięki tej mieszance kawa jest średnio intensywna i idealnie łączy się ze słodyczą mleka. Z kolei Ispirazione Firenze Arpeggio nawiązuje swoim smakiem do bogactwa kulturowego Florencji. Aleksandrze i Michałowi Żebrowskim kawa ta przypomina smak espresso z różnych zakątków Włoch, które mieli okazję odwiedzić. To połączenie lekko owocowych nut, charakterystycznych dla kaw z północnej części Włoch i głębszych nut kawowych, spotykanych na południu kraju. Podczas tego odcinka Rafał Łysy, ekspert ds. kaw Nespresso zachęca do przygotowania jesiennej odmiany kawy Barista Scuro – Korzennej Śliwki oraz orzeźwiającej postaci Firenze Arpeggio – Miętowej Mochi.

Nespressso Masterclass to cykl wirtualnych warsztatów, podczas których widzowie mogą poznać bliżej świat kawy, w tym różnorodność kaw Nespresso. Odcinek z udziałem Aleksandry i Michała Żebrowskich pt. „Odkryj przepisy na ulubione kawy naszych klubowiczów” można obejrzeć na stronie: https://www.nespresso.com/pl/pl/masterclass.