Halloween 2020 zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was listę filmów i seriali, które w sam raz sprawdzą się na mroczny seans w noc strachów. Wychodzimy z założenia, że w Halloween wcale nie trzeba się ograniczać wyłącznie do filmów o duchach, wampirach, wilkołakach i innych przerażających potworach. Kultowe horrory, mrożące krew w żyłach thrillery, krwawe slashery oraz dokumenty o morderstwach - każdy z pewnością znajdzie wśród naszych halloweenowych propozycji coś w sam raz dla siebie.

Co warto obejrzeć na Netflixie w Halloween?

Krwawe horrory na Netflixie:

  • "Hostel" (2005)

Kultowy już horror, który stworzył Eli Roth. Opowiada o trójce przyjaciół, którzy jadą na wakacje do Słowacji i padają ofiarą porwania. Na Netflixie dostępna jest także jego kontynuacja z 2007 roku, czyli "Hostel, część II".

  • "Piła: Dziedzictwo" (2017) 

Bracia Michael i Peter Spierig prezentują tu losy śledczych badających sprawę serii zabójstw. Dochodzą do szokujących wniosków: sprawcą najprawdopodobniej jest nieżyjący już od lat morderca John Kramer.

  • "W lesie dziś nie zaśnie nikt" (2020)

Pierwszy w historii polskiej kinematografii slasher w reżyserii Bartosza M. Kowalskiego. Co ciekawe, grająca w nim główną rolę Julia Wieniawa zebrała bardzo pozytywne recenzje krytyków.

Trzymające w napięciu horrory na Netflixie:

  • "Obecność" (2013)

Wysoko oceniany przez krytyków i widzów horror Jamesa Wana na temat opartej na faktach, mrożącej krew w żyłach historii rodziny z Nowej Anglii, której farmę zaczyna nawiedzać potężny demon. O pomoc rodzinie zostaje poproszona para słynnych badaczy zjawisk paranienormalnych.

  • "Annabelle" (2014)

Nominowany do nagród Saturn, People's Choice i MTV Movie Awards (Złoty Popcorn) horror o zabytkowej lalce, która po napadzie na dom zostaje opętana przez okultystów, i zaczyna niszczyć życie mieszkającego w nim małżeństwa.

  • "Zakonnica" (2018)

Horror o młodej zakonnicy Irene i księdzu Burke, którzy zostali wysłani przez Watykan do Rumunii, aby zbadać przyczyny tajemniczej śmierci  zakonnicy i odkryć tajemnicę złowrogiego ducha, który nawiedza święte miejsce.

Filmy i seriale dokumentalne o morderstwach na Netflixie:

  • "Evil Genius" (2018)

Cztery odcinki na temat nieprawdopodobnej, ale jak najbardziej prawdziwej historii, która zaczyna się od makabrycznej śmierci dostawcy pizzy Briana Wellsa, który obrabował bank z bombą na szyi.

  • "Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy'ego" (2019)

Jeden z wielkich hitów Netflixa. Dokument prezentuje wcześniej niepublikowane, archiwalne zdjęcia oraz współczesne wywiady i nagrania z siedzącym w celi śmierci Tedem Bundym.

  • "Projekt niewinność" (2020)

Wysoko oceniany przez widzów Netflixa 9-odcinkowy serial, który ujawnia pomyłki i nieuczciwość w serii błędnych wyroków, ukazując krzywdy wyrządzone ofiarom i oskarżonym.

  • "Morderstwo po amerykańsku: Zwyczajna rodzina" (2020)

Film dokumentalny na temat niezwykle głośnego morderstwa ciężarnej 34-latki Shannan Watts i jej dwóch córek: 3-letniej Celeste i 4-letniej Belli i przerażającym dalszym ciągu sprawy.

ZOBACZ TEŻ: Filmy na Halloween dla dzieci i nastolatków. Te produkcje może oglądać cała rodzina