"Wiedźmin" - Netflix nakręci prequel hitowego serialu na podstawie prozy polskiego mistrza fantasy, Andrzeja Sapkowskiego. W "The Witcher: Blood Origin" poznamy dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu "Wiedźmin" z 2019 roku. Produkcja opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do tzw. Koniunkcji Sfer, kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się.

"The Witcher: Blood Origin" - twórcy opowiadają o serialu

Producentami wykonawczymi serialu "The Witcher: Blood Origin" będą Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra, który pełnić będzie też funkcję showrunnera. Andrzej Sapkowski zostanie konsultantem kreatywnym serialu, a Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomasz Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films będą producentami wykonawczymi.

- Jako wielbiciel fantastyki jestem podekscytowany, że mogę opowiedzieć historię "The Witcher: Blood Origin". Od kiedy po raz pierwszy przeczytałem książkę z sagi Wiedźmina nurtowało mnie pytanie - jak naprawdę wyglądał świat elfów przed kataklizmem, jakim okazało się przybycie ludzi? Od zawsze fascynowały mnie wzloty i upadki cywilizacji, w której na krótko przed nim rozkwitły nauka i odkrycia. Jak bezpowrotnie w procesie kolonizacji i pisania historii na nowo utracono ogromne zasoby wiedzy w tak krótkim czasie, pozostawiając jedynie urywki prawdziwych wydarzeń. Serial "The Witcher: Blood Origin" opowie historię świata elfów sprzed jego upadku i co najważniejsze, odkryje dawno zapomnianą historię pierwszego Wiedźmina - powiedział Declan de Barra.

- Jestem podekscytowana na myśl o współpracy z Declanem i ekipą Netflix nad serialem "The Witcher: Blood Origin". To niesamowite wyzwanie móc zgłębić świat Wiedźmina, który stworzył Andrzej Sapkowski. Nie możemy się doczekać, by przedstawić widzom nowych bohaterów i całkowicie oryginalną opowieść, która wzbogaci to niezwykle magiczne uniwersum - powiedziała Lauren Schmidt Hissrich.

- To wspaniale, jak zgodnie z pierwotnymi planami świat Wiedźmina się powiększa. Mam nadzieję, że dzięki temu saga zyska jeszcze większe rzesze fanów - powiedział Andrzej Sapkowski.

Netflix informuje, że"The Witcher: Blood Origin" będzie się składał z sześciu odcinków. Zdjęcia do serialu odbędą się w Wielkiej Brytanii.

ZOBACZ TEŻ: 9 seriali i programów familijnych, przy których dobrze się bawią i dzieci i dorośli