Bukmacherzy co roku śledzący konkurs Eurowizji nie mają wątpliwości, że w tym roku po najwyższy laur podczas finału konkursu sięgnie Netta z Izraela, która bez we wtorek wieczorem bez problemu przeszła z 1. półfinału konkursu do wielkiego finału, który będzie miał miejsce już w sobotę. Od momentu ogłoszenie eurowizyjnych propozycji Izrael typowany jest na murowanego kandydata do zwycięstwa a specyficzny utwór Netty "Toy" na hit lata! Słusznie?

Eurowizja 2018 - 1. półfinał - ZWYCIĘZCY

Netta już podczas 1. półfinału konkursu pokazała, że jej piosenka nie przejdzie bez echa podczas tegorocznej Eurowizji. (Oprócz niej do finału dostali się także Austria, Estonia, Cypr, Litwa, Czechy, Bułgaria, Albania, Finlandia i Irlandia.) Wokalistka zachwyciła nie tylko swoim wokalem, ale i układem choreograficznym oraz dekoracjami sceny. Korpulentna piosenkarka bez problemu przeszła do sobotniego finału konkursu. Czy jednak aby na pewno go wygra? W końcu bukmacherzy już nieraz mylili się w swoich ocenach. Przykład? Choćby ich zeszłoroczne kalkulacje, według których miały zwyciężyć Wochy, a finalnie wygrała jednak Portugalia!

Netta z Izraela – kim jest?

Netta to 25-letnia wokalistka z Izraela. Na prawde nazywa się Netta Barzilaj. Karierę muzyczną rozpoczynała śpiewając w klubach i na weselach. W 2016 roku dołączyła do zespołu The Experiment. Na Eurowizji zaprezentowała utwór "Toy". Napisali go Doron Medalie i Stav Beger. Utwór już w chwili prezentacji w Izraelu zdobył olbrzymią popularność, do czego przyczynił się zabieg wokalny pisoenkarki, która na początku utworu podrabia... gdakanie kury! ;-)

Eurowizja 2018 - jak wysoko Polska?

W rankingach bukmacherskich Izrael długo nie miał sobie równych. Na dzień przed 1. półfinałem Nettę wyprzedziła jednak Eleni z Cypru, która również przeszła do sobotniego finału. Polska w zestawieniach bukmacherów zajmuje obecnie bardzo niskie, 32. miejsce... Czy Gromee i Lukas Mejier przejdą do sobotniego finału? O tym przekonamy się już w czwartek wieczorem. Będziecie trzymać za nich kciuki?

Jak Wam się podobał występ Netty w 1. półfinale Eurowizji?

Lepsza czy gorsza niż Eleni z Cypru?