New York Fashion Week pokazał nam, jakie ubrania, buty i dodatki będą najmodniejsze w sezonie wiosna-lato 2017. Projektanci jednak nie tylko decydują o tym, jak będziemy się ubierać w danym sezonie, ale także jak będziemy się malować, czesać, a nawet jaki manicure wybierać.

Trendy z New York Fashion Week 2016

Michael Kors na przyszłe lato lansuje niezwykle dziewczęcy przedziałek na bok z długą grzywką. W połączeniu z delikatnie podkreślonymi oczami, rozświetloną cerą i różowymi ustami, wygląda to bardzo subtelnie, a zarazem sexy.

Taki naturalny look jest bardzo szybki do skopiowania samodzielnie w domu, wystarczy że pomalujesz rzęsy maskarą, rozświetlisz kąciki oczu i szczyty kości jarzmowych, a na usta nałożysz błyszczyk i już możesz cieszyć się najmodniejszym lookiem według Korsa.

Tommy Hilfiger, który w tym roku zaprojektował kolekcję współtworzoną z top modelką Gigi Hadid, poszedł w podobną stronę. Delikatne fale na włosach modelek współgrały z rozświetloną cerą, tworząc bardzo dzienny wizerunek.

Marki Oscar De La Renta i Ralph Lauren pozwoliły, aby uroda modelek stanowiła dopełnienie ich projektów. Postawili jedynie na delikatną kreskę i subtelne podkreślenie brwi. Przepięknie prezentowały się naturalnie kręcone włosy ciemnoskórych modelek. 

Donna Karan poszła o krok dalej. Przeniosła najgorętszy trend sezonu jesiennego na swój wiosenno-letni wybieg na New York Fashion Week. Ciemne usta królowały podczas pokazu Karan. Wyglądały bardzo dobrze w towarzystwie podkreślonych brwi i mocno podkreślonych brązerem kości policzkowych.

Jeremy Scott lubi zadziwiać. Tym razem przeniósł nas prosto do lat 80-tych. Na oczach modelek prym wiodły pastelowe cienie w kolorach błękitu, pomarańczu i fioletu a ich dopełnieniem była mascara w tym samym kolorze.Makijaż oczu wyglądał bardzo dobrze w oprawie naturalnych brwi i delikatnego konturowania.

Scott zaszalał również w kwestii manicure. Paznokcie kolorowe, we wzory, w kształcie migdała wyglądały bardzo spektakularnie.

O tym, który projektant lub dom mody okazał się być prekursorem trendów urodowych, dowiemy się już w nadchodzącym sezonie!