Nicole Kidman pojawiła się w studio telewizyjnym BBC programu „Andrew Marr Show" aby promować nowy musical ze swoim udziałem „Nine" („Dziewięć”, premiera w Polsce 22 stycznia 2010 roku). Była żona Toma Cruise’a nie spodziewała się pytań dotyczących scjentologii. Prowadzący talk show ośmielił się jednak zadawać pytania na ten temat, co niewątpliwie zepsuło nastrój tak aktorki jak i atmosferę programu.

W momencie kiedy Andrew Marr po raz pierwszy użył słowa “scjentologia”, pogodny uśmiech zniknął z twarzy Nicole. Zachowała jednak zimną krew i odpowiedziała profesjonalnie: „Jestem tutaj w związku z premierą mojego nowego filmu, a nie po to, aby rozmawiać o moim prywatnym życiu”. Aktorka dobitnie dała odczuć, że nie jest zainteresowana kontynuowaniem tego tematu. Nie ugięła się pod naporem pytań prowadzącego, odpowiadając po prostu „wolę rozmawiać o filmie „Nine”.

A przecież Nicole Kidman od czasu do czasu pozwala sobie zdradzać pikantne szczegóły jej prywatnego życia. Całkiem niedawno opowiadała w wywiadzie o swoich dziwnych seksualnych fetyszach. Jednak temat przeszłości związanej ze scjentologią i Tomem Cruisem pozostaje nadal jej sekretem.