Skąd ona bierze tyle energii? Niespełna kilka tygodni temu (dokładnie 8 września) urodziła synka Jamesa Sparrowa Midnighta i obok opieki nad nim oraz nad małą córeczką Harlow, 27-letnia Nicole zamierza teraz wypromować swoją własną linię ubrań dla kobiet. A dopiero co skończyła projektować kolekcję biżuterii ciążowej!

Według „WWD” kolekcja pojawi się na rynku pod nazwą Winter Kate, która pochodzi od drugiego i trzeciego imienia córeczki Nicole. Kolekcja wiosenna będzie składała się z 37 elementów, które z pewnością będą czerpać ze stylu bohemy, ulubionego przez Richie. Nicole w nowej dla siebie roli projektantki chce szukać potencjalnych klientek w kobietach, które mają podobne poglądy na modę jak ona. „Chodzi o dziewczyny, które nie kierują się jakąś jedną konkretną marką ale, które wiedzą jak miksować ze sobą różne ubrania. Poszczególne elementy mogą być zwyczajne, albo szykowne, ale to, co jest najważniejsze, pozwalają na ekspresję siebie i radość z tego co się nosi”.

W kolekcji Winter Kate znajdą się również topy, płaszcze oraz żakiety wykonane z kolorowych materiałów takich jak szyfon, jedwab czy krepa. Nie może rzecz jasna zabraknąć typowych dla stylu Nicole Richie tunik, asymetryczności i skórzanych kurtek. Linia będzie dostępna w sprzedaży od lutego 2010 roku w USA.