Wieloletnia przygoda Pawła Królikowskiego w świecie seriali telewizyjnych rozpoczęła się w 1996 roku od roli redaktora w produkcji "Maszyna zmian. Nowe przygody". Z kolei pierwszą telewizyjną postacią, z którą aktor związał się na dłużej był Fajkowski, czyli trener boksu w Klubie Sportowym "Sparta" w telenoweli Telewizji Polsat "Samo życie". Grał go od 2002 aż do 2010 roku. W kolejnych latach Królikowski zagrał epizody w takich popularnych serialach jak "Kasia i Tomek", "Kryminalni" i "Na dobre i na złe", " Kolejna większa rola serialowa Pawła Królikowskiego przyszła w 2004 roku, gdy wcielił się on w dziennikarza Leszka Kwiecińskiego w "Czwartej władzy". Następnie w latach 2005-2006 grał posła Romana Barczyka w "Tangu z aniołem". Krótko potem można go było także oglądać w roli barmana w serialu "S@motność w sieci" na podstawie głośnej powieści Janusza L. Wiśniewskiego.

Serialowe role Pawła Królikowskiego

Niewiele osób pamięta, że 15 lat temu Paweł Królikowski pojawił się gościnnie w kilkunastu odcinkach jednej z najpopularniejszych polskich telenoweli, czyli "Na dobre i na złe". Aktor wcielił się tam w postać profesora Sławomira Starzyńskiego. Na swoim koncie ma także role w następujących produkcjach: "M jak miłość", "Królowie przedmieścia", "Fałszerze. Powrót sfory", "Pogoda na piątek", "Pitbull", "Odwróceni", "Kryminalni", "Ja wam pokażę", "Hela w opałach", "Ekipa", "Przystań", "Szpilki na Giewoncie", "Ojciec Mateusz", "Instynkt", "Hotel 52", "To nie koniec świata!", "Przyjaciółki" i "Wrzuć na luuuz".

W postać Jakuba Kusego, którą pobił serca milionów widzów, po raz pierwszy wcielił się w 2006 roku. W sumie wyprodukowano aż 10 sezonów serialu "Ranczo". Ostatnia seria została wyemitowana premierowo w 2016 roku.

Po zakończeniu przygody z "Ranczem" mogliśmy go oglądać m.in. w trzecim i czwartym sezonie "Drugiej szansy", gdzie wcielił się w Dariusza Zubka, oraz w serialu "Belfer", gdzie zagrał komendanta Sławomira Słotę. Rok później Królikowski zagrał Makowskiego, uczestnika terapii par prowadzonej przez psycholog Zuzannę Zawadę w serialu "Kaprysy losu".

W ubiegłym roku aktor wystąpił w serialach "Ojciec Mateusz" (Paweł Winkler) i "Sługi wojny" (pułkownik Zbigniew Dolecki).

Ostatni serial telewizyjny, w którym pojawił się Paweł Królikowski to polsatowski "W rytmie serca". W 2020 roku aktor pojawił się w dwóch odcinkach tej produkcji - wcielił się w rolę Bogusława Horosiewicza, właściciela firmy "Horosiewicz i Syn Ramy do luster i obrazów", ojca Karola Horosiewicza (Antoni Królikowski) i Marii Biernackiej (Barbara Kurdej-Szatan).

ZOBACZ TEŻ: Antek Królikowski żegna zmarłego ojca: "Zawsze będziesz w naszych sercach"