Jak zatem wybrać polisę na życie, która będzie dla nas najlepszym, możliwym rozwiązaniem? Sprawdźmy – jak dokonać dobrego wyboru.

Polisa na życie – łatwo przepłacić

Koszt ubezpieczenia na życie nie musi być wygórowany. Za polisę – co łatwo sprawdzić na https://rankomat.pl/ile-kosztuje-polisa-na-zycie możemy zapłacić miesięcznie nawet około 30 zł. Często więcej kosztuje nas abonament telefoniczny, telewizja cyfrowa czy internet. Oczywiście za ubezpieczenie na życie możemy zapłacić również i kilkaset złotych za składkę. Warto jednak szukać możliwie optymalnego rozwiązania – im tańsza polisa, tym więcej umów dodatkowych będziemy mogli dokupić.

Najgorszym możliwym krokiem, jaki możemy zrobić przy wyborze ubezpieczenia to zbyt pochopna decyzja. Zdarzyć się może, że sprawdzimy dwie lub trzy oferty najbardziej nam znanych firm ubezpieczeniowych i jedną z ofert uznamy za naprawdę korzystną. Jednak jako osoby spoza branży ubezpieczeniowej, nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele towarzystw ubezpieczeniowych działa na polskim rynku..

Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie na życie?

Najlepszym rozwiązaniem jest zatem porównanie ofert ubezpieczeń na życie. Możemy oczywiście dokonać tego samodzielnie, sprawdzając poszczególne oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Możemy również skorzystać z pomocy rankingu ubezpieczeniowego, który bardzo ułatwi nam porównanie ofert. Rankingi tworzone są przez niezależnych specjalistów, którzy oceniają jakość różnych ofert. Na jednej stronie możemy znaleźć zatem skoncentrowaną wiedzę na temat różnych produktów ubezpieczeniowych.

Pomocny będzie również kalkulator ubezpieczeniowy, np. https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator, dzięki któremu będziemy mogli obliczyć wysokość potencjalnej składki. Nie opierajmy się na informacjach zawartych w opisie oferty, ponieważ na cenę składki wpływa wysokość wybranej przez nas sumy ubezpieczenia, nasz wiek, czas trwania umowy, ilość umów dodatkowych oraz stan naszego zdrowia. Warto zatem wcześniej samodzielnie dokonać symulacji z pomocą kalkulatora, by orientować się, jak wysoka może być nasza składka.

Po co nam ubezpieczenie na życie?

Do zakupu ubezpieczenia na życie powinniśmy podejść rozsądnie. To może być zarówno spory wydatek, który mocno wpłynie na nasz budżet, jak i składka może być na tyle niska, że nie odczujemy tego w codziennym życiu.

Ważne jest to – w jakim celu chcemy nabyć polisę na życie. Do wyboru mamy naprawdę sporo możliwości ochrony, przez co każdy może dopasować odpowiedni model ochrony do swoich potrzeb.

Ubezpieczenie na życie w swoim podstawowym wydaniu ma zagwarantować wypłatę świadczenia z tytułu śmierci osoby ubezpieczonej. Pieniądze trafiają do osób uposażonych, czyli wskazanych w umowie. Są to najczęściej bliscy ubezpieczonego – współmałżonek, dzieci, rodzice.

Ubezpieczamy się na konkretną kwotę – sami określamy, jaka jest nam potrzebna oraz jaka wpasuje się w nasz miesięczny budżet. Wybrać możemy zarówno niższą sumę ubezpieczenia, rzędu 50 000 zł, jak i wyższą, wynoszącą nawet 1 000 000 zł. Wysokość sumy ubezpieczenia wpływa na wysokość składki, zatem w tym zakresie warto mierzyć siły na zamiary.

Tak wygląda ochrona w wersji podstawowej, możemy ją jednak odpowiednio rozszerzyć poprzez zakup odpowiednich umów dodatkowych. Zwykle umowy dodatkowe dotyczą ochrony:

  • od nieszczęśliwych wypadków,
  • od wypadków komunikacyjnych,
  • od poważnego zachorowania,
  • od zdiagnozowania nowotworu,
  • od utraty zdolności do pracy,
  • od pobytu w szpitalu,
  • od operacji chirurgicznej.

Tutaj możemy liczyć na większą liczbę umów dodatkowych, które określają np. konkretne przypadki chorobowe, ubezpieczenie lekowe, zwiększają sumę ubezpieczenia w określonych okolicznościach i zapewniają lepszy pakiet assistance. Musimy zatem porównywać różne oferty ze sobą, ponieważ każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje zupełnie inny model ochrony.