Tragiczne wieści z Wielkiej Brytanii. Nie żyje Jack Burns. Dziecięca gwiazda baletu i telewizji zmarła w niedzielę 1 grudnia. Chłopiec miał zaledwie 14 lat. Jak donosi angielski dziennik "Metro", ciało dziecka znaleziono w jego domu w portowym mieście Greenock na zachodzie Szkocji. Policja przekazała mediom informację, że po wstępnym rozpoznaniu śmierć młodego tancerza i aktora nie jest podejrzana. Dokładna przyczyna śmierci na razie nie została jednak podana do wiadomości publicznej.

Kim był Jack Burns?

Jack Burns wystąpił w dwóch serialach telewizyjnych, "In Plain Sight" oraz dostępnym w serwisie Netflix "Retribution" (znanym także pod tytułem "One of Us"). Na co dzień doskonalił swoje taneczne umiejętności w szkole baletowej Elite Academy of Dance. Niezwykle uzdolniony chłopiec porównywany był przez wielu wręcz do filmowego Billy'ego Elliota. Placówka oddała hołd swojemu zmarłemu uczniowi w specjalnym poście.

Jack był inspiracją dla wszystkich w Elite i poruszał serca tych, którzy mieli przyjemność pracować z nim i tańczyć od 2012 roku - czytamy we wpisie na Facebooku.

Pogrzeb Jacka Burnsa zaplanowano na 12 grudnia. Ostatnie pożegnanie młodzieńca odbędzie się w jego rodzinnym mieście.

ZOBACZ: Ameryka Express 20202 - wiemy, kim są uczestnicy i nowa prowadząca show! [ZDJĘCIA]