Maria Singh, z domu księżniczka Maria Pietrowna Golicyna, odeszła nagle w wieku 31 lat. Jak wynika z nekrologu zamieszczonego w dzienniku "Houston Chronicle", zmarła 4 maja z powodu tętniaka aorty. Jedna z ostatnich potomkiń władców cesarsko-królewskich Austro-Węgier spoczęła cztery dni później na cmentarzu Forest Park Westheimer Cemetery w Houston.

Kim była Maria Galitzine?

Maria urodziła się w 1988 roku w Luksemburgu jako córka księcia Piotra Golicyna i arcyksiężnej Marii Anny - córki arcyksięcia Rudolfa z Austrii. Swoje dzieciństwo spędziła w Rosji. Już jako dorosła mieszkała w Brukseli i Chicago, aż osiadła na stałe w Houston w stanie Teksas. Uczęszczała do artystycznego college'u, a następnie pracowała jako projektantka wnętrz.

W 2017 roku wyszła za mąż za pochodzącego z Indii szefa kuchni. Maria Galitzine i Rishi Ropp Singh mieli dwuletniego syna o imieniu Maxim, który, jak czytamy w nekrologu, był "oczkiem w jej głowie".

Maria Galitzine była prawnuczką Karola I, czyli ostatniego cesarza Austro-Węgier, a zarazem ostatniego błogosławionego Kościoła katolickiego, którego wyniósł na ołtarze papież Jan Paweł II.

Zobacz zdjęcia austriackiej księżniczki oraz jej męża i syna w naszej GALERII.

SPRAWDŹ TEŻ: Archie skończył rok. Tak Meghan i Harry świętują pierwsze urodziny syna!