Bożena Aksamit nie żyje. O śmierci wybitnej, wielokrotnie nagradzanej reporterki "Dużego Formatu" i autorki książek poinformowała w piątek, 1 lutego "Gazeta Wyborcza" na swojej stronie internetowej. Wywiady i reportaże dziennikarki ukazywały się też w "Wysokich Obcasach", 'Wysokich Obcasach Extra" i "Magazynie Świątecznym Gazety Wyborczej". Zmarła reporterka napisała niedawno między innymi wstrząsający tekst pt. "Sekrety Świętej Brygidy" o ciemnej stronie prałata Henryka Jankowskiego. W swoim reportażu Boże Aksamit opisała przypadki molestowania seksualnego dzieci, którego miał się dopuszczać ksiądz Jankowski. Na swoim koncie ma nominację do nagrody Grand Press za wywiad i reportaż. Razem z Piotrem Głuchowskim otrzymała nagrodę MediaTory w kategorii DetonaTor za śledztwo dziennikarskie opisane w książce "Zatoka Świń" na temat wykorzystywania seksualnego nastolatek w Trójmieście.

Kim była Bożena Aksamit prywatnie?

Bożena Aksamit miała męża Tomasza i córkę Weronikę. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", reporterka wzięła ślub jeszcze przed rozpoczęciem kariery dziennikarskiej. 

Jak poinformował na swoim blogu Jan Hartman, Bożena Aksamit chorowała na nowotwór. Odeszła w południe, 1 lutego 2019. Miała 52 lata. Rodzinie i bliskim zmarłej składamy głębokie wyrazy współczucia.

Zdjęcia Bożeny Aksamit znajdziecie w naszej galerii.

SPRAWDŹ TEŻ: Gwiazdy, które zmarły w 2018 roku. Kto odszedł? [GALERIA]