Ewa Wawrzoń nie żyje. Aktorka teatralna, filmowa i serialowa zmarła 14 kwietnia 2021 w wieku 83 lat. Widzowie z pewnością na zawsze zapamiętają jej ekranowe wcielenia. Wystąpiła m.in. w "Janosiku", "07 zgłoś się", "Plebanii", czy wielokrotnie nagradzanym filmie Macieja Ślesickiego, "Tato" (1995).

Kim była Ewa Wawrzoń?

Dotarła do nas smutna wiadomość o odejściu Ewy Wawrzoń, wspaniałej aktorki teatralnej i filmowej, Członkini ZASP. Artystka związana była m.in. z teatrami w Krakowie i Warszawie. Spoczywaj w pokoju - przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Ewa Wawrzoń była matką aktora Michała Bukowskiego i wdową po aktorze i reżyserze Januszu Bukowskim.

Tworzyli z Januszem wspaniałą parę i kochające się małżeństwo. Długo Ewa nie mogła się pogodzić z nagłą śmiercią Męża. Teraz znów są razem. Do zobaczenia Kochani! - napisał na Facebooku aktor i przyjaciel rodziny Jacek Kałucki.

Ewa Wawrzoń w 1958 roku ukończyła studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. W tym samym roku zadebiutowała na deskach Teatru Starego w Krakowie. Od 1963 do 1969 roku była aktorką Teatru Powszechnego w Warszawie, a w latach 1969–1971 i 1975–1976 Teatru Narodowego. Później występowała także Teatrze Studio w Warszawie, Teatrze Polskim w Szczecinie oraz w warszawskich teatrach - Dramatycznym i Nowym.

Sławę przyniosły jej role w popularnych filmach i serialach.

Ewa Wawrzoń - najważniejsze role

Ewa Wawrzoń szczególnie zapamiętana zostanie dzięki roli stronniczej sędzi w filmie "Tato" (1995) w reż. Macieja Ślesickiego. Świetnymi kreacjami w jej karierze były także rola Heleny Wiktusowej w filmie "Dwa żebra Adama" (1963) oraz postać Stefanii w serialu "Samo życie".

EWA WAWRZOŃ Kiedy przyszła wraz z mężem – Januszem Bukowskim do teatru Nowego w którym już pracowałem, powiem szczerze...

Opublikowany przez Jacka Kałuckiego Środa, 14 kwietnia 2021

ZOBACZ TAKŻE: Pogrzeb księcia Filipa: znamy datę i szczegóły ceremonii. Ujawniono, czy zjawią się Harry i Meghan