Smutna wiadomość dla miłośników teatru. Nie żyje Terrence McNally. Jeden z najwybitniejszych współczesnych dramaturgów odszedł we wtorek 24 marca w szpitalu w Sarasocie na Florydzie. Miał 81 lat. "Bard amerykańskiego teatru", jak nazywały go media za oceanem, zmarł w wyniku powikłań po zakażeniu koronawirusem. Informację o przyczynie śmierci potwierdził rzecznik McNally'ego, Matt Polk, w rozmowie z "Hollywood Reporter". Laureat pięciu teatralnych Oscarów, czyli nagród Tony, od końca lat 90. zmagał się z rakiem płuc, w wyniku którego stracił część obydwu organów. Od tamtego czasu cierpiał na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc.

Kim był Terrence McNally?

Terrence McNally przyszedł na świat 3 listopada 1938 roku w mieście St. Petersburg na Florydzie. W trakcie swojej długiej i owocnej kariery stworzył 25 produkcji na Broadwayu, prawie 40 sztuk i 10 musicali. W historii amerykańskiego teatru zapisał się jako twórca, który ukazywał na scenie życie homoseksualnych mężczyzn na długo przed tym jak postaci reprezentujące społeczność LGBT+ zaczęły pojawiać się w mainstreamowych produkcjach.

Prywatnie McNally był związany z amerykańskim producentem teatralnym i prawnikiem Tomem Kirdahym, z którym związał się formalnie w 2003 roku. Siedem lat później para wzięła ślub w Waszyngtonie.

Zobacz zdjęcia Terrence'a McNally'ego i jego męża w naszej GALERII.

SPRAWDŹ TEŻ: Książę Karol ma koronawirusa! Królowa Elżbieta zaniepokojona stanem 71-letniego syna