Nie żyje twórca "Brzyduli". Smutną wiadomość, która przyszła do nas zza oceanu, potwierdził agent Silvio Horty. Ciało producenta znaleziono w hotelu w jego rodzinnym mieście, Miami. Jak na razie przyczyna zgonu nie jest znana. Media spekulują, że 45-latek najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. Największą sławę scenarzyście przyniosła adaptacja kolumbijskiego serialu, "Yo Soy Betty, la fea""Brzydula Betty" ("Ulgy Betty"). W 2007 roku otrzymał za nią Złotego Globa za "najlepszy serial komediowy”.

Kim był twórca "Brzyduli" - Silvio Horta?

Silvio Horta był amerykańskim producentem i scenarzystą. Polscy widzowie mogą kojarzyć kilka produkcji 45-latka. Pod jego okiem powstała nie tylko "Brzydula Betty", ale także m. in. "Agent przyszłości" oraz "Kronika nie z tej ziemi", które były emitowane w polskiej telewizji. Hołd zmarłemu w specjalnym poście oddała America Ferrera, odtwórczyni głównej roli w serialu "Brzydula Betty".

Jestem oszołomiona i załamana wieścią o śmierci Sylvia Horty. Jego talent i kreatywność przyniosły mnie i wielu innym ludziom radość i nadzieję. Kieruję swoje myśli w stronę jego rodziny i bliskich, którzy muszą teraz odczuwać ogromny ból - podobnie jak cała ekipa "Ugly Betty".

Silvio Horta – życie prywatne

Silvio Horta urodził się 14 sierpnia 1974 roku w Miami. Ukończył Coral Gables Senior High School oraz Tisch School of the Arts w Nowym Jorku. Od lat był zadeklarowanym gejem. Coming outu przed swoimi najbliższymi dokonał w wieku 19 lat.