Bardzo smutne doniesienia zza naszej zachodniej granicy. Nie żyje Grace Mertens. Aspirująca piosenkarka, która miała na swoim koncie udział w niemieckim "The Voice Kids", zmarła na raka. Miała 16 lat. Informacja o śmierci utalentowanej nastolatki została podana w poniedziałek 26 października na oficjalnych profilach muzycznego show dla dzieci i młodzieży w mediach społecznościowych.

W weekend dotarła do nas niezwykle smutna wiadomość. Grace Mertens z Hamburga (#voicekids2017) zmarła w wieku zaledwie 16 lat z powodu komplikacji po guzie mózgu. Spoczywaj w pokoju, mała Grace. Nigdy cię nie zapomnimy - czytamy.

Nie żyje Grace Mertens z niemieckiego "The Voice Kids"

Grace Mertens wystąpiła w piątej edycji niemieckiego "The Voice Kids", której emisja na antenie Sat.1 odbyła się w 2017 roku. W trakcie tzw. Przesłuchania w Ciemno wykonała cover utworu "Don't Put Dirt On My Grave Just Yet" ze ścieżki dźwiękowej do amerykańskiego serialu musicalowego "Nashville" z Hayden Panettiere. 

O poważnych problemach zdrowotnych Grace było wiadomo już od dawna. W ostatnim czasie jej stan niestety uległ znacznemu pogorszeniu. Pod koniec września nastolatka poinformowała swoich fanów za pośrednictwem Instagrama, że lekarze nie są w stanie już nic zrobić ze stale powiększającym się guzem w jej mózgu.

Swój ostatni wpis opublikowała 29 września. Wynika z niego, że była już wtedy pogodzona ze śmiercią. Poinformowała w nim, że razem z rodzicami mają już konkretne plany odnośnie jej pogrzebu.

Pomyśleliśmy, że byłoby wspaniale stworzyć na moje pożegnanie kompilację filmików moich przyjaciół i członków rodziny, którzy dzielą się wspomnieniami na mój temat - napisała.

Zobacz występ Grace Mertens z "The Voice Kids":

ZOBACZ TEŻ: Dariusz Gnatowski nie żyje. Tak gwiazdy wspominają odtwórcę roli Boczka w "Kiepskich"