Wokalistka Roxette nie żyje. Marie Fredriksson, która była szwedzką kompozytorką, piosenkarką oraz członkinią zespołu Roxette, przegrała wieloletnią walkę z ciężką chorobą. W wieku 61 lat zmarła na raka mózgu, a informację o jej śmierci podała menedżerka Roxette, Marie Dimberg: "Z ogromnym smutkiem informujemy, że jedna z naszych największych i najbardziej ukochanych gwiazd odeszła. Marie Fredriksson umarła rano 9 grudnia w wyniku wcześniejszej choroby" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym w szwedzkiej prasie. 

Zmarła wokalistka Roxette

Marie Fredriksson od 17 lat walczyła z nowotworem. W 2002 roku wykryto u niej guza w tylnej części mózgu, przez co musiała przejść miesiące chemioterapii oraz serii napromieniania. Mimo natychmiastowej i udanej operacji, wokalistka Roxette doznała trwałego uszkodzenia mózgu i straciła zdolność czytania, liczenia oraz widzenie w prawym oku. Artystka doznała również paraliżu prawej strony ciała, a powrót do zdrowia ogłosiła dwa lata później. Problemy ze zdrowiem powróciły w 2016 roku, a Fredriksson musiała przerwać występy, aby wznowić leczenie.

Wokalistka Roxette zmarła 9 grudnia rano. Wiadomość o jej śmierci obiegła media na całym świecie dzień później. Marie Fredriksson osierociła dwójkę dzieci, zostawiła również męża, Mikaela Bolyosa.