Dionatan Teixeira był uznawany swego czasu w Brazylii za wielką nadzieję sportu. Długo występował w reprezentacji swojego kraju do lat siedemnastu. W 2014 roku trafił do zespołu Stoke City z Premier League. Na Wyspach jego kariera nieoczekiwanie jednak wyhamowała. W ekipie z Anglii Dionatan zagrał jedynie dwa razy w jednej z najsilniejszych lig na świecie. W lutym tego roku trafił do mołdawskiego Sheriff Tiraspol, z którym niedawno zagrała Legia Warszawa w ramach eliminacji Ligi Europy.

Dionatan Teixeira - kim był?

Dionatan Teixeira okazał się sporą gwiazdą drużyny Sheriff Tiraspol. Już po kilku miesiącach wraz z kolegami świętował pierwszy sukces - mistrzostwo Mołdawii. Nic zatem dziwnego, że śmierć tak młodego gracza zszokowała nie tylko środowisko sportowe w Mołdawii, ale też w całej Europie.

Teixeira miał bowiem na koncie nie tylko występy w reprezentacji Brazylii, ale i w reprezentacji Słowacji, w której zagrał osiem razy. U naszych południowych sąsiadów bronił barw trzech klubów: FC Koszyce, Slovana Bratysława i Dukli Bańska Bystrzyca. W sezonie 2008/2009, w wieku 16 lat, został najmłodszym debiutantem w lidze słowackiej.

Dionatan Teixeira - okoliczności śmierci

Dionatan Teixeira zmarł właśnie w wieku zaledwie 25 lat. Przyczyny śmierci sportowca nie są póki co znane. Rzecznik prasowy drużyny Sheriff Tiraspol zaraz po śmierci sportować wydał specjalny komunikat:

"Cała drużyna FC Sheriff jest zszokowana tragiczną wiadomością. Składamy szczere kondolencje krewnym i przyjaciołom Dionotana, który pozostanie na zawsze w naszej pamięci."

Dionatan Teixeira został upamiętniony także przez swój poprzedni zespół, Stoke City:

"Dionatan był bardzo popularnym członkiem naszego zespołu i trudno jest zrozumieć, że zmarł w tak młodym wieku." – napisali koledzy z byłego zespołu  Dionatana Teixeiry.

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na sekcję zwłok piłkarza, która wyjaśni przyczyny jego śmierci w tak młodym wieku.