Śmierć kolejnej młodej gwiazdy Disneya. Nie żyje Nikita Pearl Waligwa. Odtwórczyni roli Glorii w filmie fabularnym "Królowa Katwe" z 2016 roku o szachowej mistrzyni świata z Ugandy, zmarła w wieku zaledwie 15 lat. O śmierci nastoletniej aktorki jako pierwsza poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych szkoła, do której uczęszczała Nikita.

- Żegnaj, Nikita Pearl Waligwa. Byłaś kochana dla tak wielu - czytamy na profilach Gayaza High School na Facebooku i Twitterze.

Nikita Pearl Waligwa - przyczyna śmierci

Przyczyna śmierci Nikity Peral Waligwa nie jest tajemnicą i od razu została podana do wiadomości publicznej. Z komunikatu placówki wynika, że młoda aktorka zmarła na guza mózgu. Nowotwór wykyrto u niej w 2016 roku. jak podaje "Daily Mail, lekarze wykryli u niej nowotwór już w 2016 roku. Rok później, po przebytej radioterapii, usłyszała, że jest wygrała z rakiem. Śmiertelna choroba niestety powróciła.

Lupita Nyong'o o śmierci 15-letniej gwiazdy Disneya

Wzruszający wpis na temat śmierci Nikity Peral Waligwy zamieściła na swoim oficjalnym profilu na Instagramie sławna akorka Lupita Nyong'o. Zdobywczyni Oscara za rolę w filmie "Zniewolony. 12 Years a Slave", podzieliła się z fanami swoimi wspomnieniami na temat zmarłej, którą poznała na planie "Królowej Katwe". 

- Z wielkim smutkiem piszę o odejściu Nikity Waligwy, słodkiej, ciepłej, utalentowanej dziewczyny, z którą pracowałem przy filmie "Królowa Katwe". Grała Glorię z niesamowitą energią - napisała gwiazda.

ZOBACZ TEŻ: Cameron Boyce na ostatnim zdjęciu. Tak wyglądał kilka godzin przed nagłą śmiercią [FOTO]