Nikola Furman była jedną z uczestniczek 8. edycji "Top Model". Podczas poniedziałkowego odcinka programu, 16-latka zaskoczyła zarówno jurorów, jak i widzów, kiedy postanowiła dobrowolnie zrezygnować z udziału w show. Nikola zasłabła na planie i zdecydowała się ze względów zdrowotnych opuścić program. Jej decyzja była na tyle szokująca, że po emisji odcinka internauci zaczęli snuć domysły na temat tego, o jakie problemy zdrowotne dziewczyny chodzi. Pojawiły się nawet teorie, że Nikola Furman jest w ciąży, a ojcem dziecka jest jeden z uczestników "Top Model" - Michał Gała, z którym 16-latka utrzymywała bardzo dobry kontakt w programie. Jak się jednak okazało, powód odejścia Nikoli był zupełnie inny.

Dlaczego Nikola odeszła z "Top Model"?

Nikola z "Top Model" na swoim Instagramie wyznała, że jej 3-letnia siostrzyczka jest ciężko chora. U Amelki zdiagnozowano nowotwór złośliwy bardzo dużych rozmiarów, dziewczynka musi przyjmować chemię, która wywołuje u niej wiele skutków ubocznych, takich jak osłabienie, jadłowstręt, nudności, czy apatyczność. Jej leczenie wymaga wysokich nakładów finansowych, a cała rodzina Nikoli Furman walczy o to, aby Amelka miała jak najlepsze warunki leczenia oraz regeneracji.

"Kochani mowiłam Wam o 2 powodach mojej rezygnacji z programu pierwsza to powody zdrowotne a druga to ciężka choroba mojej 3letniej siostrzyczki. Wraz z fundacją TipTop rozpoczynamy akcję Ratujemy Amelkę. Bardzo Was proszę o udostępnienia linka do zbiórki i wsparcie naszej walki o moja siostrzyczkę Amelkę" - napisała Nikola na Instagramie.

Uczestniczka udostępniła również link do zbiórki, gdzie można pomóc 3-letniej Amelce. Wystarczy, że klikniecie TUTAJ.