Hot 16 Challenge 2 w pierwszej połowie maja kompletnie zawładnęło polskim internetem. Do wyzwania, które zapoczątkowali polscy raperzy, przyłączają się już nie tylko gwiazdy muzyki, ale także politycy. Akcja, której celem jest zbiórka pieniędzy na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia w czasie walki z pandemią koronawirusa, zatoczyła już tak szerokie kręgi, że swój własny utwór w ramach #Hot16Challenge2 nagrał już nawet Andrzej Duda. Rap prezydenta RP w ciągu zaledwie dobry od publikacji doczekał się już kilku milionów wyświetleń w serwisie YouTube oraz niezliczonej ilości memów, parodii i przeróbek. Muzyczne popisy Dudy w mocnych słowach skomentowała już jedna z największych ikon polskiego hip-hopu, raper Peja.

ZOBACZ: Hot16Challenge - o co chodzi i na czym polega?

- Jakie życie raki rap. Nie zgadzam się. Kabaret to był Dudek a nie Duda. Świat stanął na ch... i tańczy sobie breka. Beka. Komentuję tutaj, bo pod filmem wyłączone. Proszę szanownych kolegów o rozsądne nominacje, ale chyba już na to za późno. Shit is Real - napisał kontrowersyjny artysta na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Udział Dudy w Hot16Challenge2 ostro skrytykował, nie przebierając w słowach, także raper Tede.

- Bo to jest tak - może się mylę - że właśnie prezydent naszego kraju nominował premiera naszego kraju do wzięcia udziału w akcji, której celem jest pomaganie służbie zdrowia, ponieważ nasz kraj sobie nie daje rady. Czy k*** mi się wydaje, czy tak jest? Czy po prostu chodzi tylko o rapowanie? To zabrnęło za daleko moje mordy. No, ale pomaganie jest trendy, więc k***a fajnie - mówi autor hitu "Wielkie Joł".

Raperowi nie podoba się fakt, że akcja mająca na celu promocję dobroczynności jest wykorzystywana w celach politycznych.

- A tak już poza jajcami, zupełnie poważnie mówiąc, to uważam, że to bardzo nieuczciwe i stanowczo protestuję przeciwko robieniu sobie kampanii wyborczej na akcji charytatywnej. No bo chyba nie mamy wątpliwości, że jest to element kampanii wyborczej. Chyba, że ktoś z was wierzy w to, że sam Andrzej, prezydent nasz, wstał dziś rano i pomyślał: hmm, wczoraj w "Faktach”"i na Polsacie mówili o tej akcji, to może też sobie zarapuję - dodaje Tede.

O występie Dudy wypowiedział się także inny znany raper, Solar.

- Żałuję, że nie nominował Donalda Trumpa. Cieszy mnie bardzo, że cała Polska rapuje - powiedział w rozmowie z CGM.

Gwiazdy komentują rap Andrzeja Dudy

Do nagrania prezydenta Dudy do Hot16Challenge2 odniosła się także Katarzyna Nosowska. Wokalistka zrobiła to w znanym sobie stylu. Na jej profilu na Instagramie pojawiły się aż trzy krótkie filmiki parodiujące powtarzany wielokrotnie przez głowę państwa, dość enigmatyczny wers: "Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły".

Z kolei aktorka Matylda Damięcka skomentowała rap Dudy, publikując w sieci grafikę, którą stworzyła po wysłuchaniu utworu prezydenta.

Czym nas jeszcze zaskoczysz, rapowy karaluszku? - napisała w hasztagach.

Udział Andrzeja Dudy w Hot16Challenge2 nie umknął też m.in. uwadze aktora Andrzeja Grabowskiego. Odtwórca roli Ferdynanda Kiepskiego w serialu "Świat według Kiepskich" oraz juror "Tańca z Gwiazdami" zdawał się być wyraźnie zażenowany nagraniem z udziałem głowy państwa.