Choć zgadzam się ze stwierdzeniem, że często więcej przyjemności sprawia dawanie niż otrzymywanie, to w tym roku mam dodatkową propozycję – zostańmy Świętymi Mikołajami także dla nas samych i sprawmy sobie coś wyjątkowego. Wcale nie musi to być kosmicznie droga torebka, jak ta stworzona przez Lady Gagę dla domu mody Versace (zdjęcia z kampanii reklamowej tej kolekcji powyżej – prawda, że podobieństwo piosenkarki i Donatelli Versace jest uderzające?).

Może to być coś równie niespotykanego, tylko w niższej cenie. Tutaj dobrym pomysłem będzie odwiedzenie sklepów pod szyldem TK Maxx. Właśnie tam można znaleźć pojedyncze modele ubrań i dodatków, butów, a nawet kosmetyków, mebli czy zabawek w niższych cenach niż zazwyczaj, a także marek na co dzień niedostępnych w Polsce. Brzmi jak outlet albo lumpeks? Nic bardziej mylnego. TK Maxx to znany od lat multibrandowy sklep. Na przykład w USA występuje pod szyldem TJ Maxx. Oferuje miks pojedynczych egzemplarzy z aktualnych lub już wycofanych kolekcji, za to w świetnych cenach. Na pewno na takich łowach trzeba uzbroić się w odrobinę cierpliwości, ale jest to naprawdę fajna alternatywa dla szybkich, łatwych i nieraz (nie oszukujmy się) mało pomysłowych zakupów w sieciówkach.

Kolejną propozycją prezentu dla siebie będzie urocza sukienka z kolekcji polskiej marki Bizuu. Słodka i elegancka na Wigilię? Taka jest właśnie linia sukienek, którą duet Bizuu proponuje na święta. Przewrotna kampania zdjęciowa na tle czarnych groszków z lewej.

A z prawej spogląda na nas znana blogerka Jessica Mercedes Kirschner, która jest odpowiedzialna za projekt skórzanych szpilek ze złotymi zdobieniami oraz grubymi bransoletami na kostce. To projekt dla wywodzącego się z Hiszpanii jednego z największych sklepów internetowych na świecie oferujących obuwie – Sarenza.pl. Jessica została wyróżniona obok kilku zagranicznych blogerek jako polska ambasadorka akcji i to właśnie jej buty najlepiej trafiły w gusta klientek tego internetowego butiku. Pierwsza partia została wyprzedana w ciągu jednego dnia. Uspokajamy – sklep uzupełnił już braki w magazynie. Gratulacje!