Novak Djokovic ma koronawirusa. Serbski tenisista - lider rankingu ATP ogłosił, że on i jego żona Jelena zarazili się COVID-19. Jeszcze niedawno sportowiec zarzekał się, że jako antyszczepionkowiec nie ma zamiaru szczepić się przeciwko panującemu na całym świecie wirusowi nawet jeśli będą tego od niego wymagali organizatorzy turniejów tenisowych. Sam zresztą w czasie trwającej pandemii postanowił zorganizować turniej "Adria Tour", w którym mogli wziąć udział kibice, a uczestnicy nie zachowywali dystansu społecznego, ani nie przestrzegali obowiązku noszenia maseczek.

Novak Djokovic ma koronawirusa

Co więcej według doniesień mediów gwiazdy, które przyjechały na organizowany przez Djokovica turniej, bawiły się później w jednym z nocnych klubów bez zachowania odpowiednich zasad ostrożności. W wyniku nieodpowiedzialnego zachowania, COVID-19 zdiagnozowano już u innych tenisistów, w tym Alexandra Zvereva, Gregora Dimitrova czy Dominica Thiema. 

Novak Djokovic nie wykazuje żadnych objawów koronawirusa i czuje się dobrze. U jego dzieci test na obecność wirusa wyszedł negatywny. - Wszystko co zrobiliśmy w ubiegłym miesiącu, zrobiliśmy ze szczerych intencji. Nasz turniej miał na celu zjednoczyć ludzi i wysłać wiadomość o solidarności w tym trudnym czasie. [...] Jest mi bardzo przykro. Mam nadzieję, że ten przypadek nie skomplikuje sytuacji zdrowotnej żadnej innej osoby - napisał tenisista w oficjalnym oświadczeniu.

ZOBACZ TEŻ: ADAM MAŁYSZ ma koronawirusa. "Niech ta sytuacja będzie i dla was przestrogą"