Tuż przed Świętem Niepodległości, w czwartkowy wieczór, 10 listopada, odbył się jubileuszowy pokaz duetu MMC, czyli projektantów Ilony Majer oraz Rafała Michalaka. W jednej z sal zabytkowego hotelu Bristol marka MMC przedstawiła swoją kolekcję na sezon wiosna/lato 2017.

Nowa kolekcja MMC została zbudowana na kontrastach zarówno stylu, jak i formy. Z jednej strony widzimy inspirację modą retro, wyraźny wpływ lat 20. i 30. Z drugiej strony - bardzo współczesną modę sportową i street style, które od kilku sezonów stale goszczą w kolekcjach MMC. Michalak i Majer zabrali nas w świat efektownych tkanin Hi-Tech, połączonych w formy nawiązujące do mody retro.

Zachowano monochromatyczną, zgaszoną gamę kolorów, w zamian oferując bogatą ilość nowych form i eksperymentów konstrukcyjnych. Po raz drugi w historii MMC na wybiegu pojawiły się sylwetki męskie.

Nową kolekcję MMC dopełniło obuwie polskiej marki Badura, której twarzą została niedawnoAneta Kręglicka, gwiazda nowej "Gali".

Pokaz wyreżyserowała Kasia Sokołowska, a wśród gości nie zabrakło fanek mody z metką MMC. Pojawiła się m.in. muza marki -Joanna Horordyńska. Miała na sobie sukienkę prosto z wybiegu. Zjawiły się także Edyta Herbuś i Katarzyna Warnke, które często noszą awangardowe projekty MMC. Na pokazie w Bristolu nie zabrakło także Maffashion, Patrycji Kazadi, Magdy Mołek czy Anny Kalczyńskiej. Tu obejrzycie wszystkie gwiazd na pokazie MMC.

A w naszej GALERII prezentujemy 15 najlepszych i najciekawszych naszym zdaniem sylwetek z kolekcji MMC wiosna/lato 2016. Która podoba się Wam najbardziej?

Filip Okopny dla MMC