Roksana Węgiel przechodzi pierwszy poważny kryzys wizerunkowy w swojej karierze. Zwyciężczyni "The Voice Kids" oraz Eurowizji Junior od kilku dni zmaga się z oskarżeniami o plagiat. Chodzi o utwór "Nie z tej ziemi", nagrany razem z dziecięcym zespołem Małe TGD. Zdaniem tysięcy słuchaczy jest on bardzo podobny do wydanej cztery miesiące wcześniej piosenki "Physical" z repertuaru Duy Lipy, czyli jednego z największych hitów tego roku na świecie. Sprawdź, jak na zarzuty internautów o plagiat zareagowali przedstawiciele Roksany Węgiel oraz autorzy utworu.

"Nie z tej ziemi" to plagiat "Physical"?

Roksana Węgiel za pośrednictwem swojego managementu zdecydowanie odcina się od sprawy. Przedstawiciele piętnastoletniej artystki podkreślają, że Roxie jest jedynie wykonawczynią utworu i odmawiają udzielenia komentarza w sprawie licznych zarzutów słuchaczy o skopiowanie utworu Duy Lipy.

Roxie Węgiel nie chce komentować sytuacji, ponieważ nie jest autorką piosenki. Za słowa i muzykę utworu odpowiada Piotr Nazaruk - powiedział menedżer młodej gwiazdy w rozmowie z Onetem.

Nieco więcej do powiedzenia na temat podobieństwa "Nie z tej ziemi" do "Physical" ma osoba zarządzająca kanałem zespołu Małe TGD w serwisie YouTube.

- Albo mnie słuch myli albo ta piosenka przypomina trochę "Physical" Duy Lipy - napisał jeden z internautów.

- Dobre ucho! - odpisało Małe TGD.

- Słyszę tutaj Dua Lipę "LET'S GET PHYSICAL" i to baaaardzooo - stwierdziła inna osoba.

- Może się skojarzyć ;) - odpowiedział zespół.

Co ciekawe, w kolejnych komentarzach twórcy byli już mniej skorzy do przyznania się do zaczerpnięcia inspiracji hitem zagranicznej gwiazdy.

- Piękne wykonanie, świetnie móc usłyszeć Roksanę w nowym utworze. Szkoda, że kompozytorzy poszli na łatwiznę i ściągneli całą linię melodyczną z "Physical" - zauważył jeden ze słuchaczy.

- No bez przesady - odpisał profil Małe TGD.

Powinna ta piosenka nazywać się "Physical Vol.2" - stwierdził inny fan.

- My tak nie uważamy - przeczytał w odpowiedzi.

O oficjalny komentarz w sprawie poprosiliśmy wytwórnię Universal Music oraz Wydawnictwo Agora, ale do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.