Objawem reakcji skóry jest odczucie pieczenia, zaczerwienienie, przesuszenie, dyskomfort w postaci ściągania, a nawet bólu. Dlatego delikatna, nadreaktywna skóra wrażliwa wymaga szczególnej pielęgnacji wzmacniającej systemy ochronne skóry.
Dzięki kosmetykom Dr Irena Eris SENSIGENIC funkcje ochronne skóry zostają reaktywowane i wzmocnione, co stanowi właściwe zabezpieczenie przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych powodujących nadwrażliwość skóry.
Kosmetyki SENSIGENIC i ich kompozycja zapachowa  zostały przetestowane alergologicznie. Nie zawierają one barwników i tradycyjnych filtrów przeciwsłonecznych, a  fotoliaza i endonukleaza zapewniają fotoochronę skóry wrażliwej.


W serii znajdują się:

Dr Irena Eris SENSIGENIC hypoalergiczny krem głęboko nawilżający na dzień i na noc.
Krem do skóry delikatnej i nadreaktywnej  zawiera innowacyjny IMMUNE BARRIER COMPLEX z kompleksami lipidowymi i olejowym ekstraktem ze „złotej algi” oraz drogocennej perły białej, który reaktywuje i wzmacnia funkcje ochronne skóry jednocześnie zabezpieczając ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Wyciąg z orchidei intensywnie łagodzi i nawilża skórę. Olej z nasion kwiatu bawełny doskonale ją odżywia i zmiękcza, co eliminuje uczucie ściągania. Hialuronian sodu tworzy na skórze film ograniczający proces  parowania wody. Po zastosowaniu skóra jest  nawilżona, wzmocniona i zabezpieczona. Znacząco wzrasta jej tolerancja na czynniki środowiskowe.

Polecany do codziennej pielęgnacji (rano i wieczorem) oczyszczonej skóry wrażliwej.
50 ml/ 85 PLN

Dr Irena Eris SENSIGENIC hypoalergiczny krem przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc.
Innowacyjna receptura kremu odbudowuje barierę ochronną skóry wrażliwej. Krem zawiera proteinowy wyciąg z dyni stymulujący syntezę kolagenu i fibrylliny przywracając skórze elastyczność i odpowiednie napięcie. Olej Canola z naturalną witaminą E, to doskonały antyoksydant. Ekstrakt z nasion jojoby głęboko odżywia i wygładza skórę.
Krem zawiera innowacyjny IMMUNE BARRIER COMPLEX, z kompleksem lipidowym, olejowym ekstraktem ze „złotej algi” i drogocennej perły białej, który reaktywuje i wzmacnia funkcje ochronne skóry zabezpieczając ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Kompleks wyselekcjonowanych wosków i maseł, w połączeniu z wyciągiem z orchidei intensywnie łagodzi i nawilża skórę zapewniając odczucie gładkiej i pełnej relaksu skóry.  

Rekomendowany do stosowania na oczyszczoną skórę twarzy, na dzień i na noc dla skóry wrażliwej.   
50 ml / 85 PLN


Dr Irena Eris SENSIGENIC hypoalergiczny krem wygładzający i redukujący cienie pod oczami na dzień i na noc.
Formuła kremu efektywnie odbudowuje barierę ochronną skóry.  Kompleks protein sojowych i ryżowych oraz biotechnologicznego peptydu wzmacnia włókna kolagenu i elastyny, co zapewnia lepszą mikro-cyrkulację krwi prowadząc do znacznej redukcji sińców i worków pod oczami. Witamina E i olej z nasion kwiatu bawełny to doskonałe antyoksydanty.  Wyciąg z orchidei intensywnie łagodzi i nawilża skórę. Krem zawiera innowacyjny IMMUNE BARRIER COMPLEX, z kompleksem lipidowym, olejowym ekstraktem ze „złotej algi” i drogocennej perły białej, który reaktywuje i wzmacnia funkcje ochronne skóry zabezpieczając ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Do stosowania na oczyszczoną skórę wokół oczu, na dzień i na noc dla skóry wrażliwej.    
15 ml / 75 PLN

Dr Irena Eris SENSIGENIC koloryzujący, hypoalergiczny krem nawilżający na dzień   SPF 20

Dzięki połączeniu zalet kremu pielęgnacyjnego i fluidu, krem doskonale nawilża
i chroni skórę jednocześnie delikatnie pokrywając ją naturalnym kolorem. Ultradelikatna konsystencja o odpowiedniej koncentracji pigmentów wyrównuje karnację, tuszuje niedoskonałości i zapewnia jednolity, półmatowy efekt kryjący, bez ryzyka zatykania porów, nadmiernego obciążenia, czy wysuszenia. Specjalny ekstrakt z czerwonej trawy azjatyckiej i orchidei wykazują intensywne, przedłużone działanie nawilżające, zaś wyciąg z nasion kwiatu bawełny oraz IMMUNE BARRIER COMPLEX pozwalają odbudować naturalną barierę ochronną skóry. Po zastosowaniu skóra jest doskonale nawilżona, zabezpieczona
i promienieje zdrowym blaskiem.

Polecany do codziennego stosowania w celu wyrównania kolorytu  skóry wrażliwej.  
30 ml / 89 PLN