Muzyczny marzec 2021 rozpoczął się na dobre dla fanów popu dopiero w połowie miesiąca, gdy światło dzienne ujrzało pierwsze hiszpańskojęzyczne wydawnictwo Seleny Gomez. Minialbum zatytułowany "Revelación" nie wywołał jednak w branży większego poruszenia, czego wymownym wyrazem jest chociażby brak recenzji tej EP-ki w wielu opiniotwórczych tytułach prasowych. Mimo tego, że latynoska odsłona Gomez nie wzbudziła ekscytacji, to trzeba przyznać, że z tej próby sięgnięcia do swoich korzeni artystka wyszła obronną ręką. Zgrabne połączenie R&B, elektropopu i reggaetonu okazało się być bardzo przyjemne dla ucha, choć nieco mało zapadające na dłużej w pamięci. Najmocniejsze punkty? Zdecydowanie znany już wcześniej singiel "Baila Conmigo" z gościnnym udziałem Rauw Alejandra oraz utwór "Vicio". 

Ekipa z rekordowym wynikiem na polskim YouTube

Skoro o wywoływaniu szumu mowa, to nie wypada w tym miejscu nie wspomnieć o premierze, która w ostatnich tygodniach pobiła w naszym kraju wszelkie możliwe rekordy. Tak, mowa o kawałku "3kipa" w wykonaniu najpopularniejszej grupy polskich influencerów, czyli youtubera Karola "Friza" Wiśniewskiego i jego Ekipy. Czy to się komuś podoba czy nie, ambitny 24-latek razem ze swoją dziewczyną Weroniką "Wersow" Sową i przyjaciółmi od kilku lat zamienia w złoto absolutnie wszystko, czego tylko się dotknie. Nie inaczej stało się w przypadku pierwszego singla zapowiadającego debiutancki longplay Ekipy.

Nakręcony z rozmachem w Dubaju teledysk do skocznego kawałka ze skrojonym pod TikToka układem choreograficznym w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery uzyskał kosmiczny wynik 3,7 miliona wyświetleń w serwisie YouTube. To jednak nie koniec. Po dwóch tygodniach licznik przekroczył magiczną barierę 25 milionów odsłon. Co ciekawe, popowo-trapowa piosenka Ekipy radzi sobie także świetnie na Spotify, gdzie w tym czasie nabiła dodatkowo ponad 3 miliony odtworzeń. Przy zaplanowanym na ten rok albumie Ekipy z gwiazdami mediów społecznościowych pracują m.in. B.R.O, Cleo, Donatan i Jacek "Jacuś" Pala.

ZOBACZ: Friz i jego Ekipa z pomocą Cleo nagrali płytę. Poznaliśmy termin premiery i okładkę

Nowe muzyczne dziecko Lany Del Rey

O tym, jak bardzo płodną jest artystką, przypomniała nam ostatnio Lana Del Rey. "Chemtrails Over the Country Club" to jej trzecie artystyczne dziecko w ciągu półtora roku - pod koniec sierpnia 2019 ukazał się niezwykle wysoko oceniony przez krytyków muzycznych album "Norman Fucking Rockwell", a w październiku ubiegłego roku gwiazda zaserwowała nam audiobook z wybranymi wierszami z jej debiutanckiej książki "Violet Bent Backwards over the Grass". Co ciekawe, premiera siódmej studyjnej płyty Lany i tak miała odbyć się już o wiele wcześniej. Jeśli przekładana parokrotnie data wydania krążka miała wpłynąć na jakość zawartego na niej materiału, to gra jak najbardziej była warta świeczki.

"Chemtrails..." to bowiem bardzo udana kontynuacja muzycznej podróży Del Rey i towarzyszącego jej niezmiennie producenta Jacka Antonoffa, zapoczątkowanej na poprzednim albumie. Tym razem jednak Lana znacznie śmielej romansuje z folkiem, bluesem, a nawet country. Choć nie jest to drastyczna rewolucja w jej brzmieniu, to jednak słychać, że podczas pracy nad tym krążkiem Lana szukała świeżych i mniej kojarzonych z nią do tej pory rozwiązań (chociażby refren singla "White Dress" czy przejście w utworze "Dance Till We Die").

W warstwie lirycznej artystka niezmiennie pochyla się nad fascynującym motywem mitycznej Ameryki oraz eksploruje najbardziej intymne zakamarki swojej duszy, w której, wbrew obiegowej opinii, mroczną melancholię zaczynają coraz wyraźniej zastępować uczucia z jasnej palety. 

Nowe przeboje od Justina Biebera

Po niezbyt udanym (choć wyróżnionym zaskakującą nominacją do nagrody Grammy) eksperymencie, jakim był album "Changes" z ubiegłego roku, Justin Bieber na razie daje sobie spokój z R&B i wraca do tworzenia tego, co do tej pory wychodziło mu stanowczo najlepiej, czyli wpadającego w ucho popu.

Promujące płytę "Justice" single "Holy", "Anyone" i "Hold On" pokazują, że jego naprawdę dobry album "Purpose" z 2015 roku wcale nie był dziełem przypadku. Spośród bardziej stonowanych utworów, które zasiliły tracklistę "Justice", z pewnością warto zwrócić uwagę na emocjonalny kawałek "Unstable" z gościnnym udziałem sensacji ostatnich miesięcy, czyli 17-letniego The Kid LAROI.

Gorące premiery muzyczne - marzec 2021

Spośród premierowych propozycji ostatnich tygodni od rodzimych artystów z pewnością warto wymienić nowy singiel Natalii Szroeder pt. "Powinnam?", w którym ta młoda, ale doświadczona już piosenkarka, szczerze do bólu opowiada o ciążącej na niej w przeszłości presji i zapowiada zupełnie nowy, bezkompromisowy etap w swojej karierze. Czekam na więcej, bo czuję, że warto!