Czerwiec brzmi dobrym popem, świeżym rockiem i tym, co rusza pokolenie Z. Ale po kolei: sprawdzamy dla Was, o których artystach będzie głośno w najbliższych tygodniach. Są wśród nich zarówno debiutanci jak i "starzy wyjadacze".

Nowości muzyczne 2021 - drugi album Maneskin

Podbili serca fanów Eurowizji, choć ich zwycięstwo zaskoczyło wielu. Nie takiego wyboru spodziewali się konserwatywni słuchacze, dla których Eurowizja to przede wszystkim przeboje pod "tupanie nóżką". Maneskin to powiew świeżości, dość zaskakujący jak na czasy, w których muzyce rockowej jest trudniej niż kiedykolwiek. Drugi album w dyskografii Måneskin i pierwszy wydany w Polsce, "Teatro d’Ira" od 18 czerwca będzie dostępny na wyłączność w salonach i na platformie Empik.com. Krążek zawiera zwycięską piosenkę "Zitti e buoni" oraz hit "I Wanna Be Your Slave".

Nowości muzyczne 2021  - "Cześć, tu miłość" Pauli Romy

O Pauli pisaliśmy nie raz na łamach naszego serwisu. Fani wokalistki doczekali się jej pierwszej płyty i choć na razie to EP-ka, czujemy, że już niedługo Paula Roma zaskoczy nas nowym materiałem.

Nowości muzyczne 2021 - Michał Szczygieł debiutuje!

Możecie go pamiętać z "Voice of Poland", gdzie zaczęła się jego muzyczna kariera. Już 18 czerwca ukaże się jego debiutancki album "Tak jak chcę". Pierwszy singiel z krążka, "Nic tu po mnie" trafił do rozgłośni i na serwisy streamingowe jeszcze w 2018 roku i przyniósł Michałowi Szczygłowi nominację do Fryderyka w kategorii Piosenka Roku.

Nowości muzyczne 2021 - Nick Cave i jego "Carnage"

Krążek już zyskał status "najlepszej płyty lockdownu". Nick Cave i Warren Ellis oddali w ręce swoich fanów album, który nazywają "brutalnym, ale głęboko osadzonym w ich wspólnej katastrofie". Po raz pierwszy ich drogi skrzyżowały się w 1993 roku, kiedy Ellis grał na skrzypcach w kilku piosenkach na albumie „Let Love In” grupy Nick Cave & The Bad Seeds, zanim dołączył do zespołu jako pełnoetatowy członek. Nagrywali również wspólnie w założonej w 2006 roku grupie Grinderman i komponowali razem muzykę do filmów, programów telewizyjnych i teatru.

Nowości muzyczne 2021 - Diana Ross wraca!

Już wiemy, że na jesieni Diana Ross zaprezentuje światu nowy album, ale jej fani dostali prezent na nadchodzące letnie dni już dzisiaj - singiel "Thank you" to hołd dla fanów, którzy, jak twierdzi Ross, umożliwili jej kontynuowanie kariery mimo pandemii. Ta kolekcja piosenek to mój prezent dla Was wszystkich, pełen miłości. Jestem dozgonnie wdzięczna za możliwość nagrania nowej muzyki w takim czasie - mówi artystka.