Za nami czwarta edycja "The Voice Kids", którą wygrała Sara Egwu-James. W oczekiwaniu na pierwsze piosenki tej niezwykle utalentowanej dwunastolatki, postanowiliśmy sprawdzić, co słychać u uczestników poprzednich sezonów muzycznego talent show. Okazuje się, że ostatnio dzieje się u nich naprawdę sporo! Tylko w tym miesiącu swoje premierowe utwory zaprezentowało aż troje wykonawców, którzy rozpoczynali swoją przygodę z show-biznesem w programie telewizyjnej Dwójki.

Nowości muzyczne kwietnia - AniKa Dąbrowska

W połowie kwietnia światło dziennie ujrzał nowy najnowszy singiel zwyciężczyni drugiej edycji "The Voice Kids" i koleżanki Roksany Węgiel, czyli AniKi Dąbrowskiej. Utwór "Przyjaciółka" powstał przy współpracy ze świetnymi producentami muzycznymi z Liker$ Music. AniKa oddała w nim całą siebie: swoje myśli, emocje i zebrane dotąd doświadczenie. Jest to pierwszy utwór zapowiadający jej drugą, tym razem autorską płytę.

Szesnastoletnia piosenkarka zmagająca się z mukowiscydozą odważnie walczy o spełnienie swoich marzeń. Przypomnijmy, że do tej pory wydała pięć singli, z których "Małe skrzydła" pokrył się złotem. 26 czerwca 2020 roku ukazał się jej debiutancki album "Afirmacja".

Nowości muzyczne kwietnia - Marcin Maciejczak

21 kwietnia 2021 swój pierwszy muzyczny duet zaserwował nam zjawiskowy Marcin Maciejczak. Laureat trzeciej edycji "The Voice Kids" połączył siły ze wschodzącą gwiazdą sceny alternatywnej, Luną, o której zrobiło się głośno pod koniec ubiegłego roku za sprawą singla "Zgaś". Subtelny głos Marcina i eteryczny wokal Luny spotkały się w utworze "Nie proszę o więcej". Do piosenki powstało bajkowe lyric video, którego autorami są fotograf Maciej Nowak i grafik Mariusz Mrotek.

Za brzmienie singla odpowiada brytyjski producent Ashley Hicklin. Piosenka znajdzie się na debiutanckim albumie Marcina Maciejczaka, którego premiera już niebawem.

Nowości muzyczne kwietnia - Carla Fernandes

Z kolei o tym, że wcale nie trzeba wygrać programu, aby później zrobić karierę, przypomina nam Carla Fernandes. Pełnoletnia już dziś uczestniczka drugiego sezonu "The Voice Kids" z drużyny Dawida Kwiatkowskiego w kwietniu zaserwowała swoim fanom swój pierwszy utwór w języku polskim. Piosenka zatytułowana "OK" to drugi po "Sweatpants" w tym roku autorski singiel artystki i kolejna przebojowa propozycja po świetnie przyjętych "Jungle" czy "Entera" w duecie z Mattem Hunterem, które trafiały na międzynarodowe playlisty w najpopularniejszych serwisach streamingowych.

Utwór opowiada o tym, że czasami warto posłuchać własnego serca i kierować się intuicją. Przy podejmowaniu ważnych decyzji każdy zdaje się mieć różne opinie, które mogą przyćmić to, czego tak naprawdę chcemy my - tak Carla wyjaśnia przesłanie swojego nowego utworu.

ZOBACZ TEŻ: Friz i jego Ekipa z pomocą Cleo nagrali płytę. Posłuchaj pierwszych singli, sprawdź termin premiery i zobacz okładkę albumu