Szukacie nowych piosenek, które moglibyście dodać do swoich playlist? Spieszymy z pomocą. Oczekujący na ponowne otwarcie branży koncertowej artyści bynajmniej nie próżnowali i spędzili ostatnie miesiące na przygotowywaniu dla swoich słuchaczy smakowitego, świeżego materiału. Oto gorące jeszcze muzyczne nowości od rodzimych wykonawców, które mogły (a zdecydowanie nie powinny!) umknąć Waszej uwadze.

Polskie nowości muzyczne 2021: Atlvnta - Od Jutra

Jak już wracać, to nie po cichu. Kasia Golomska i Kamil Durski jako formacja Atlvnta nie kazali na siebie długo czekać i już pod koniec maja pojawili się z nową piosenką. Utwór nosi tytuł od "Od jutra" i opowiada o ciągłym poszukiwaniu krótkich uniesień, dzięki którym odrywamy się na chwilę od rzeczywistości. Waszej uwadze szczególnie polecamy niezwykle sensualny klip, który jest manifestacją prawa do samoakceptacji bez względu na rządzące światem wyimaginowane, mniej lub bardziej komercyjne trendy czy dawno już nieaktualne przyzwyczajenia społeczne.

W klipie równie dobrze mogłoby wystąpić dwóch mężczyzn, albo para mieszana, ale po pierwsze pary mieszane w naszym społeczeństwie są odbierane z dominującą rolą seksualną mężczyzny. Po drugie tu wcale nie chodzi o seks a o seksualność. A po trzecie, to w końcu moja piosenka. Dlatego jesteśmy tu we dwie. Równe sobie. Pokazujemy swoją cielesność i zmysłowość na własnych zasadach. Tak, jak ją widzimy i czujemy - tłumaczy Kasia.

Absolutny must watch!

Polskie nowości muzyczne 2021: Zuza Jabłońska - Znikam

Pamiętacie Zuzę Jabłońską z pierwszej edycji programu "The Voice Kids"? Kończąca lada dzień 18 lat wokalistka nie boi się nowych wyzwań i artystycznych eksperymentów. Ostatnio wystąpiła w dostępnej od dziś w serwisie Audioteka superprodukcji "Przygody Alicji w Krainie Czarów". Klasyka Lewisa Carrolla została przedstawiona w zupełnie nowej, oryginalnej, lekko psychodelicznej odsłonie, a o odpowiednią oprawę audiomusicalu zadbał duet producencki Patryk Kumór i Dominik Buczkowski. Zuza wcieliła się w tytułową postać, a obok niej zagrali także m.in. Agata Kulesza, Mateusz Damięcki, Zbigniew Zamachowski, Łukasz Simlat, Agata Buzek i wielu innych znanych i lubianych aktorów.

To jednak nie wszystko. Równolegle z audiomusicalem w sieci ukazał się też singiel Zuzy pt. "Znikam" inspirowany - a jakże inaczej - postacią Alicji. Do piosenki powstał teledysk, w którym w głównych rolach możecie zobaczyć Zuzę, Agatę Kuleszę, Mateusza Damięckiego oraz tatę Zuzy w roli ojca bohaterki.

Polskie nowości muzyczne 2021: Alicja Szemplińska - Każda z nas

Na koniec mamy coś w sam raz dla młodszych słuchaczy. Choć wydaje nam się, że ta propozycja może przypaść do gustu wszystkim miłośnikom kultowych produkcji Disneya, niezależnie od wieku. Znana z programów typu talent show Alicja Szemplińska jako jedna z 20 artystek z całego świata nagrała specjalny singiel z okazji kolejnej odsłony Wielkiego Święta Księżniczek, czyli corocznej akcji promującej życzliwość i odwagę wśród dzieci. Premierze singla towarzyszy teledysk będący prawdziwą gratką dla fanów disneyowskich animacji. Widzowie mogą bowiem zobaczyć tam fragmenty znanych filmów z udziałem Księżniczek i Królowych Disneya, których historie zainspirowały całą akcję.

"Każda z nas" to inspirująca i pełna pasji piosenka, wprost zachęcająca do działania i czynienia świata lepszym. Opowiadający o życzliwości i odwadze tekst znakomicie uzupełnia się z energicznym wokalem Alicji - sprawdźcie sami już teraz!

ZOBACZ TEŻ: Moby apeluje do fanów z Polski: "Wierzcie w naukę i brońcie demokracji" [WYWIAD]