Jeszcze kilka miesięcy temu show-biznesowe życie toczyło się swoim zwyczajowym biegiem: pokazy mody, koncerty i premiery filmowe odbywały się regularnie, a gwiazdy, styliści i dziennikarze żyli kolejnymi medialnymi wydarzeniami. Gdy świat się zatrzymał, również gwiazdy zmieniły swoje przyzwyczajenia. O tym, jak koronawirus wpłynął na ich życie i pracę opowiadają znani i lubiani w najnowszym numerze "Gali".

Gwiazdy o życiu w pandemii: "To emocjonalny Mount Everest"

Redakcja "Gali" przygotowała serię rozmów ze znanymi i lubianymi, którzy opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z życiem w izolacji. Dla każdej z tych osób pandemia oznacza inne zmiany w życiu, ale wszyscy są zgodni: nauczyliśmy się żyć trochę inaczej.

Magda Lamparska na łamach miesięcznika wyznaje, że nie od początku tryb "home office" przypadł jej do gustu:

Na początku radość z obecności z najbliższymi mieszała się z tęsknotą za emocjami, które są wpisane w codzienną pracę aktora - ciężko z dnia na dzień się zatrzymać i przejść na tryb „slow life”. Ja musiałam poznać się na nowo. Na początku nie dawałam sobie rady z byciem pełnoetatową mamą, żoną i gospodynią domową bez możliwości wyjścia z domu. (...)  Zawsze kochałam poranki, ale teraz te codzienne, rodzinne święta, kiedy tulimy się, wygłupiamy w łóżku, opowiadamy plany na cały dzień i przygotowujemy śniadania, są prawie jak wycieczka na Mount Everest. Mój synek codziennie mnie zaskakuje, a ja w sercu myślę, że gdybym była teraz w pracy, mogłabym to przegapić.

Z kolei dla Joasi Koroniewskiej i Maćka Dowbora czas pandemii okazał się być początkiem ich... wspólnego programu! O pomyśle na live'y na Instagramie i powodzie, dla którego je robią opowiedzieli redakcji "Gali":

Cel naszych działań jest prosty, a korzyść obopólna. Pozwalamy widzom chociaż na chwilę oderwać się od katastroficznych newsów i trudów dnia codziennego, a sami mamy poczucie, że jesteśmy komuś potrzebni.

Również Małgorzata Rozenek musiała zmienić swoje plany. Dla gwiazdy TVN-u to podwójnie wyjątkowy czas - Małgosia jest w ciąży i czas pandemii spędzała do niedawna z dala od Warszawy.

Wiosna miała być dla mnie wyjątkowa. Gdy zimą myślałam o tym, co już niebawem będę musiała zrobić, które projekty rozpocząć, zastanawiałam się, czy dam radę. Promowanie książki, praca na planie dwóch programów telewizyjnych w dwóch miastach, inauguracja fundacji, nad którą pracowałam przez ostatni rok, udział w kampanii społecznej uświadamiającej ludziom problem bezpłodności… Już byłam gotowa rozpocząć tę gonitwę, ale nagle musiałam nacisnąć przycisk "stop".

Po dużo więcej wyznań gwiazd dotyczących życia w izolacji zapraszamy do nowego numeru "Gali", który w sprzedaży znajdzie się już w poniedziałek, 11 maja. Numer będzie dostępny w cenie 5,99 zł, w wersji z krzyżówkami (6,90 zł), z książeczką z przepisami na "Wiosenny obiad" (6,90 zł) lub z książką "Lykke. Po prostu szczęście" M. Wiking  w cenie 11,99 zł.